Ale dominacja! Tę dyscyplinę opanowali do perfekcji

2

Niesamowity występ na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie zaliczyli norwescy sportowcy. Wywalczyli już 15 złotych medali, co jest najlepszym wynikiem w historii. Co ciekawe, aż 13 krążków zgarnęli tylko w jednej dyscyplinie. Co za dominacja!

Marte Olsbu Roiseland została bohaterką igrzysk (GETTY, Maja Hitij)

Trwają Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Rywalizacja zaplanowana była w 15 dyscyplinach, w dokładnie 109 konkurencjach. Najwyższą skuteczność pokazują dotychczas reprezentanci Norwegii.

Zawodnicy z kraju fiordów wyraźnie dominują. Ustanowili rekord igrzysk, zdobywając 15 złotych medali. Daje im to prowadzenie w klasyfikacji medalowej.

Szczególnie dobrze Norwegom wiodło się w biathlonie. Tylko w jednej konkurencji nie znaleźli się na podium! Stało się to w sztafecie kobiet, w której Norweżki zajęły czwartą pozycję.

W dziesięciu pozostałych konkurencjach zdobywali medale. Łącznie było to trzynaście krążków. Największymi bohaterami zostali Johannes Thingnes Boe i Marte Olsbu Roiseland, którzy w sumie wywalczyli pięć tytułów mistrzowskich.

Pekin 2022. Ile medali zdobyli Polacy?

Dla porównania, Polska zajmuje 25. miejsce w klasyfikacji medalowej. Biało-Czerwoni mają na swoim koncie tylko jeden krążek. Brąz w skokach narciarskich na normalnym obiekcie zdobył Dawid Kubacki.