aktualizacja 

Rosjanka oczarowała wszystkich. Oto co zrobił Putin

159

Zaledwie 17-letnia Anna Szczerbakowa została mistrzynią olimpijską w łyżwiarstwie figurowym. Rosjanka w czwartek zaprezentowała kapitalny występ, którym oczarowała publiczność. Pod wrażeniem był także Władimir Putin. Prezydent Rosji pośpieszył z gratulacjami.

Rosjanka oczarowała wszystkich. Oto co zrobił Putin
Anna Szczerbakowa została mistrzynią olimpijską (GETTY, NurPhoto)

Rywalizacja solistek wzniosła się na fantastyczny poziom. Do samego końca trwała zacięta walka o medale w tej konkurencji.

Złoto wywalczyła Anna Szczerbakowa. 17-letnia mistrzyni świata z 2021 roku wykonała skomplikowany program, w którym nie brakowało poczwórnych skoków. Oczarowała publiczność i sędziów.

Uzyskała notę 255,95 pkt. Tym samym wyprzedziła drugą Aleksandrę Trusową o nieco ponad cztery "oczka". Trusowa nie mogła pogodzić się z porażką - krzyczała, że już nigdy nie wróci na lód.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Anna Szczerbakowa mistrzynią olimpijską. Gratulacje od Putina

Tymczasem Szczerbakowa zaczęła otrzymywać gratulacje. Jej występ oczarował nawet Władimira Putina. Prezydent Rosji pogratulował jej za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Kremla.

Droga Anno Stanisławowna! Gratuluję zwycięstwa. Świetnie wystąpiłaś na lodzie w Pekinie, wykazałaś się wysokimi umiejętnościami i ogromnym potencjałem twórczym. Godną nagrodą za twoją pracę, wytrwałość i determinację jest tytuł mistrzyni olimpijskiej. Specjalne, uprzejme słowa do trenerów i mentorów oraz oczywiście kolegów z drużyny. Życzę nowych osiągnięć i wszystkiego najlepszego. Władimir Putin - czytamy na stronie Kremla.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pekin 2022. Świetny występ Polki

Na dobrym, 12. miejscu, rywalizację ukończyła jedyna Polka w stawce. Jekatierina Kurakowa po programie krótkim była dopiero 24., ale w dowolnym wspięła się na wyżyny i zaliczyła ogromny awans. To drugi najlepszy wynik w historii polskich występów solistek na igrzyskach.

Zobacz także: To się nazywa gest! Gwiazda sportu pochwaliła się luksusowym prezentem
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić