Arcytrudne zadanie przed Żyłą i Kubackim. Historia przeciwko nim

0

Piotr Żyła i Dawid Kubacki świetnie spisali się w pierwszym konkursie 71. Turnieju Czterech Skoczni. Ale Halvor Egner Granerud był w innej lidze. Polacy już na starcie są w trudnym położeniu.

Arcytrudne zadanie przed Żyłą i Kubackim. Historia przeciwko nim
Podium pierwszego konkursu 71. TCS EPA/Anna Szilagyi Dostawca: PAP/EPA. (PAP, PAP/EPA/Anna Szilagyi)

Wciąż nie milkną echa pierwszego konkursu 71. Turnieju Czterech Skoczni. W Oberstdorfie triumfował Halvor Egner Granerud, który był nieuchwytny dla rywali. Najpierw był najlepszy w treningach i kwalifikacjach, później również w najważniejszych seriach konkursowych.

W czwartek drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a trzeci był Dawid Kubacki. To wielki sukces dla polskich skoków, ale trzeba spojrzeć realistycznie - Biało-Czerwoni już na starcie znaleźli się w trudnej sytuacji jeśli chodzi o klasyfikację Turnieju Czterech Skoczni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagranie z imprezy Messiego trafiło do sieci. Hit!

Żyła traci do Graneruda 13,4 punktu, z kolei Kubacki 17,5. To odpowiednio 7,5 i prawie 10 metrów. Przed skoczkami jeszcze sześć prób, które liczyć się będą do klasyfikacji turnieju, ale statystyki i historia są przeciwko Polakom.

Jak wyliczył Adam Bucholz z portalu skijumping.pl, 13,4 punktu przewagi Graneruda nad Żyłą to ósma największa przewaga lidera TCS po pierwszym konkursie. W siedmiu przypadkach gdy ta przewaga była jeszcze większa, lider turnieju tylko raz nie cieszył się z wygranej po ostatnim konkursie w Bischofshofen.

W sezonie 2006/07 Thomas Morgenstern miał 15,2 punktu przewagi nad Gregorem Schlierenzauerem po pierwszym konkursie i prawie 17 nad trzecim Janne Ahonenem. I to właśnie Ahonen został triumfatorem całego turnieju, finalnie pokonując Morgensterna o blisko 20 "oczek".

Kolejny konkurs 71. Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się 1 stycznia 2023 roku w Garmisch-Partenkirchen. Wcześniej (w sobotę) rozegrane zostaną treningi i kwalifikacje.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Możesz przeczytać także: Ale go nazwali. Granerud bohaterem mediów

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić