VDB| 

Blisko tragedii w Warszawie. Zawodnicy Legii uratowali dziecko

30

Mało brakowało, a w parku Szczęśliwickim doszłoby już do kolejnej tej zimy tragedii z udziałem dziecka. Pod dwuletnią dziewczynką, która spacerowała po zamarzniętym jeziorku, załamał się lód. Na pomoc natychmiast rzucił się rugbysta Legii Warszawa.

Blisko tragedii w Warszawie. Zawodnicy Legii uratowali dziecko
(Getty Images)

We wtorek 2 lutego w okolicach godziny 14 niemal nie doszło do tragedii. Dwuletnia dziewczynka nagle wbiegła na zamarznięte jeziorko w parku Szczęśliwickim. Tafla jednak była bardzo słaba i załamała się pod małym dzieckiem.

Dwulatkę uratował przechodzień, który natychmiast rzucił się na pomoc. Kiedy ją wyłowił, rozpoczął akcję reanimacyjną. Następnie reanimację przejęły odpowiednie służby. Dzięki tak zdecydowanej reakcji udało się szybko odzyskać funkcje życiowe dziewczynki.

Jak się później okazało, przechodniem, który bez namysłu pomógł dwulatce, był zawodnik sekcji rugby Legii Warszawa. To właśnie sportowiec wykorzystał swoje bardzo dobre przygotowanie fizyczne i pewnie uratował dziecko. Co więcej, nie zastanawiał się ani chwili i od razu podjął akcję reanimacyjną, która była w tym przypadku kluczowa. Następnie okazało się, że reanimację dwulatki przejął... były zawodnik RC Legii Warszawa. Przyjechał on w karetce jako ratownik medyczny.

Cała sytuacja została opisana w mediach społecznościowych stołecznego klubu rugby. Drużyna podziękowała swoim zawodnikom oraz podkreśliła, że jest dumna z ich postawy.

Zobacz także: Ekspert o powrocie kibiców na stadiony. Przedstawił konieczne warunki
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić