Brutalny atak Ronaldo. Powinien wylecieć z boiska?

9

Chęć dojścia do piłki poniosła Cristiano Ronaldo. Kapitan reprezentacji Portugalii ostro staranował przeciwnika w polu karnym. Widzowie zastanawiali się, czy piłkarz słusznie nie zobaczył czerwonej kartki.

BRATISLAVA, SLOVAKIA - SEPTEMBER 8: Cristiano Ronaldo of Portugal fouls Martin Dubravka of Slovakia during the UEFA EURO 2024 European qualifier match between Slovakia and Portugal at Tehelne pole on September 8, 2023 in Bratislava, Slovakia. (Photo by Sebastian Frej/MB Media/Getty Images) Sebastian Frej/MB Media (Getty Images, 2023 Sebastian Frej/MB Media)

Do groźnie wyglądającego zderzenia doszło w 62. minucie meczu. Cristiano Ronaldo ruszył energicznie w kierunku bezpańskiej piłki. Nie przejął jej jednak, a staranował bramkarza Martina Dubravkę. Kapitan reprezentacji Portugalii wpadł w przeciwnika z dużym impetem.

Ewentualna czerwona kartka mogła pomóc przeciwnikowi - reprezentacji Słowacji w poprawieniu wyniku. Sędzia Glenn Nyberg nie zdecydował się na wykluczenie Cristiano Ronaldo ani w pierwszym tempie, ani po wideo weryfikacji.

Widzowie zastanawiali się nad tym, czy sędzia ze Szwecji podjął słuszną decyzję. Cristiano Ronaldo w ferworze walki nie zachował się ani trochę odpowiedzialnie. Szczęśliwie, nie spowodował poważnej kontuzji Martina Dubravki.

Cristiano Ronaldo zdawał sobie sprawę z powagi sytuacji i nie tylko starał się wymienić wszystkie okoliczności łagodzące Glennowi Nybergowi, ale również przeprosił staranowanego przeciwnika. Ostatecznie obaj, zamieszani w kolizję zawodnicy, mogli kontynuować grę w meczu.

Konfrontacja zakończyła się wynikiem 1:0 dla Portugalii. Jedynego gola w meczu eliminacji Euro 2024 strzelił w pierwszej połowie Bruno Fernandes. Portugalia utrzymała prowadzenie po przerwie i w grupie prowadzi z kompletem 15 punktów. Ponadto, drużyna, którą dowodzi na boisku Cristiano Ronaldo, strzeliła już 15 goli i nie pozwoliła sobie na stratę ani jednej bramki.

Gra w reprezentacji Portugalii pozwala Cristiano Ronaldo podtrzymać kontakt z europejskim futbolem. W 2023 roku został zawodnikiem saudyjskiego Al-Nassr po sezonach spędzonych w Manchesterze United, Realu Madryt oraz Juventusie. Portugalczyk zdecydował się na podpisanie intratnego kontraktu nad Zatoką Perską i wypisanie się z dużego futbolu klubowego.