VDB| 

Były trener Igi Świątek wygadał się przed kamerami. Zdradził jej sekret

38

Piotr Sierzputowski jest jednym z twórców sukcesu Igi Świątek. Zgrany duet rozpadł się przed sezonem 2022, ale trener wciąż jest pytany o swoją byłą zawodniczkę. W rozmowie z Tomaszem Smokowskim w programie "Hejt Park" na Kanale Sportowym zdradził jedną z największych tajemnic Igi Świątek.

Były trener Igi Świątek wygadał się przed kamerami. Zdradził jej sekret
Piotr Sierzputowski opowiada o marzeniu Igi Świątek (Licencjodawca)

Iga Świątek w sezonie 2022 nie ma sobie równych. Polka zupełnie zdominowała kobiecy tenis, co widać po rankingu WTA, w którym nad drugą zawodniczką ma potężną przewagę. Do tego nasza reprezentantka zgarnęła dwa Wielkie Szlemy i zaliczyła serię 37 wygranych z rzędu.

Kontrowersyjna zmiana trenera Igi Świątek

Za współtwórcę tych sukcesów uważany jest Tomasz Wiktorowski. To właśnie z byłym szkoleniowcem Agnieszki Radwańskiej związała się Iga Światek i pod jego okiem bryluje na światowych kortach. Jednak jeszcze przed trwającym sezonem zmiana trenera budziła wiele emocji.

Przez lata szkoleniowcem Polki był Piotr Sierzputowski. Wydawało się, że trener i zawodniczka dobrze się dogadują. Ta nawet otwarcie mówiła o ich dobrej współpracy... aż nagle ogłoszono drastyczną zmianę. Środowisko głośno komentowało tę decyzję. Czas jednak pokazał, iż wyszło to Idze Świątek na dobre.

Trener Sierzputowski zdradził tajemnicę Igi Świątek

Piotr Sierzputowski obecnie prowadzi inną czołową zawodniczkę rankingu WTA - Shelby Rodgers. Jednak mimo iż współpracuje z Amerykanką, dziennikarze w wywiadach najczęściej pytają go o Igę Światek. Tak też było podczas ostatniej rozmowy w "Hejt Parku" na Kanale Sportowym.

Znanego trenera zapytano o to, co może stanąć na przeszkodzie Idze Świątek w dalszej drodze do kolejnych sukcesów. Ten nie zawahał się mówiąc, iż dla Polki nie są groźne rywalki. Musi tylko uważać na to, aby sama ciągle dążyła do rozwoju. Potencjalnie zauważył jeden moment, który może być dla Igi niebezpieczny.

Nie wiem czy mogę to zdradzać, ale Iga Świątek zawsze mówiła o jednym. Ona chce wygrać wszystkie Wielkie Szlemy. Chce być najlepsza na każdej nawierzchni. Co zrobi jak ten cel zrealizuje? Tego nie wiem, ale to zawsze było to, do czego dążyła. Będzie musiała znaleźć coś nowego, aby nie poczuć nasycenia - mówił Piotr Sierzputowski.

W obecnym sezonie Polkę czeka jeszcze tylko kilka imprez. Najbliższa z nich odbędzie się w czeskiej Ostrawie. Turniej zaplanowano na 3-9 października. Natomiast ostatnią ważną imprezą tego roku będzie WTA Finals w Fort Worth. Wydarzenie odbędzie się między 31 października a 7 listopada 2022 roku.

Zobacz także: Problemy Igi Świątek podczas dekoracji. Tego się nie spodziewała
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić