aktualizacja 

"Całe miasto dla mnie". Piotr Żyła rozbawił fanów w sylwestra

8

W sylwestra Piotr Żyła wybrał się na ulice Garmisch-Partenkirchen. Niemieckie miasteczko opustoszało, więc... "całe miasto dla mnie" - zażartował polski skoczek.

"Całe miasto dla mnie". Piotr Żyła rozbawił fanów w sylwestra
Piotr Żyła (Instagram)

Skoczkowie rywalizujący w Turnieju Czterech Skoczni nigdy nie mogą sobie pozwolić na hucznego sylwestra. Wszystko dlatego, że w Nowy Rok tradycyjnie odbywa się drugi konkurs turnieju. Areną zmagań jest nowoczesna skocznia w Garmisch-Partenkirchen.

Tym razem, ze względu na ograniczenia pandemiczne, mało kto mógł sobie pozwolić na huczną zabawę. Skoczkowie nie byli zatem osamotnieni. Mimo braku zabawy do białego rana Piotr Żyła nie stracił humoru. Wręcz przeciwnie, w noc sylwestrową pozwolił sobie na żart, który znów rozbawił fanów.

Już po kwalifikacjach Piotr Żyła wybrał się na ulice Garmisch-Partenkirchen. W Niemczech trwa pełny lockdown, więc ulice miasta, liczącego 25 tys. mieszkańców, były puste. "Całe miasto dla mnie" - zażartował Piotr Żyła i wstawił zdjęcie pustego Ga-Pa.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Do tego wpisu skoczek dołączył również życzenia: "Szczęśliwego pełnego roku" - napisał. Fotografia rozbawiła fanów. Polubiło ją ponad 18 tys. osób, w tym niemiecki skoczek Karl Geiger, który jest na razie liderem 69. Turnieju Czterech Skoczni.

Noworoczny konkurs w Ga-Pa rozpocznie się o 14:00. Jednym z faworytów zawodów jest Kamil Stoch, który zaczął 69. TCS od 2. miejsca w Oberstdorfie. Piotr Żyła na razie nie skacze w Niemczech dobrze (w kwalifikacjach był dopiero 39.), ale fani liczą, że przełamie się już w Nowy Rok i będzie zachwycał jak na początku sezonu.

Zobacz także: Kadrowa huśtawka nastrojów w 2020 roku. "Wiemy, że nie potrafimy grać z mocnymi rywalami"
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić