aktualizacja 

Chciał ośmieszyć rywali. Zemsta była bolesna

2

Yeferson Soteldo wpadł na oryginalny pomysł w meczu Santosu z Vasco. Popisy napastnika nie spodobały się jednemu z przeciwników. Minęło niewiele czasu i nonszalancki 26-latek wylądował poza boiskiem.

Chciał ośmieszyć rywali. Zemsta była bolesna
Awantura z udziałem Yeffersona Soteldo w meczu Santos - Vasco (X, Out Of Context Football)

Santos FC mierzył się w meczu ligi brazylijskiej z Vasco. Gorące starcie zakończyło się wynikiem 4:1 dla gospodarzy. Większość goli, na miarę zdobycia kompletu punktów, strzelili w pierwszej połowie. Po przerwie dorzucili jeszcze jedno trafienie i w ten sposób dokończyli dzieło zniszczenia przeciwnika.

Druga połowa przebiegła pod znakiem negatywnych emocji. Sędzia Anderson Daronco pokazał czerwoną kartkę trzem zawodnikom. Na boisku doszło do sporej awantury i grupka piłkarzy została odesłana do szatni przedwcześnie.

Jednym z pierwszoplanowych zawodników meczu był Yeferson Soteldo. 27-letni napastnik Santosu strzelił jednego z czterech goli dla Santosu. Po przerwie nawet wpakował piłkę po raz drugi do bramki Vasco, jednak trafienie nie zostało uznane z powodu spalonego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem

W Yeffersonie Soteldo zaczęła buzować południowoamerykańska krew. Wenezuelczyka nieco poniosło i w jednej z akcji postanowił stanąć na piłce.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Napastnik zrobił show, co można zapisać mu na plus. Inna sprawa, że takie cyrkowe popisy służą również ośmieszeniu przeciwników. Stawanie na piłce raczej nie przyspieszy akcji, ani nie pomoże w strzeleniu gola.

Nagranie dostępne w mediach społecznościowych pokazuje, że zemsta była bolesna. Przeciwnik z Vasco - Pablo Vegetti bezpardonowo wypchnął Yeffersona Soteldo poza boisko w jednej z następnych akcji na boku boiska. Rozjuszył w ten sposób zawodników na ławce rezerwowych Santosu. Jego faul wygląda na odwet za wcześniejsze popisy Wenezuelczyka.

Czas pokaże, czy faul zniechęci czy paradoksalnie skłoni Yeffersona Soteldo do podobnych sztuczek w przyszłości.

Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić