aktualizacja 

Ciekawa akcja bramkarza w ekstraklasie. W puli sporo pieniędzy

0

Dużymi krokami zbliża się nowy sezon w PKO Ekstraklasie. Na ciekawy pomysł wpadł przed inauguracją bramkarz Kacper Bieszczad.

Ciekawa akcja bramkarza w ekstraklasie. W puli sporo pieniędzy
Kacper Bieszczad rozpoczął akcję Murowane Pomaganie (Zagłębie Lubin, Zagłębie Lubin)

Kacper Bieszczad jest zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. W poprzednim sezonie kibice Miedziowych drżeli o utrzymanie w PKO Ekstraklasie i nie mieli wielu powodów do zadowolenia z gry ich ulubionego zespołu. Ostatecznie drużynie, prowadzonej przez Piotra Stokowca, udało się zebrać wystarczającą liczbę punktów do pozostania w elicie.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu drużyna przeszła gruntowną przebudowę i po zmianach kadrowych jest pewną niewiadomą. Z Zagłębia odszedł między innymi bramkarz Dominik Hładun, a to otwiera szansę na regularne granie przed Kacprem Bieszczadem.

19-letni bramkarz postanowił, że połączy nadchodzący sezon z działalnością dobroczynną. Za każdy mecz Zagłębia w ekstraklasie, w którym drużyna nie straci gola, zapłaci tysiąc złotych na cel charytatywny. Będzie on zmieniać się po każdym meczu "na zero".

Pomoc potrzebującym w codziennym życiu jest tak samo istotna jak zachowanie czystego konta dla bramkarza. Korzystając ze swoich możliwości, wpadłem na pomysł zorganizowania akcji #MurowanePomaganie, która łączy te dwie rzeczy w jedną - mówi Bieszczad.

Tysiąc złotych za pierwsze czyste konto Zagłębia w sezonie trafi na zbiórkę organizowaną na rzecz chorego syna fotografa klubowego Tomasza Folty.

Kacper Bieszczad dołączył do akademii Zagłębia Lubin w 2016 roku. Od tego czasu opuścił klub tylko na jeden sezon, w którym był wypożyczony do Chrobrego Głogów. W PKO Ekstraklasie rozegrał jak dotąd 12 meczów. Większość z nich, konkretnie dziesięć, w poprzednim sezonie. Miedziowi rozpoczną sezon już w piątek o godzinie 20:30 meczem derbowym ze Śląskiem Wrocław. W sumie kolejek w sezonie jest 34, więc w puli akcji są 34 tysiące złotych.

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić