Ciekawa prognoza dotycząca grupy Polski. Znany piłkarz zaskoczył przed mundialem

2

Od niedzieli pierwsze znaki zapytania dotyczące mistrzostw świata zaczną znikać. Przed rozpoczęciem turnieju trwa zabawa w typowanie wyników, a Tim Cahill przedstawił nietypową prognozę dotyczącą między innymi grupy z reprezentacją Polski.

Ciekawa prognoza dotycząca grupy Polski. Znany piłkarz zaskoczył przed mundialem
Tim Cahill nie ma dobrej prognozy dla Roberta Lewandowskiego (Wikipedia, Danausi)

Tim Cahill reprezentował Australię od 2004 do 2018 roku i był jednym z najbardziej znanych piłkarzy z kraju na Antypodach. Karierę klubową związał przede wszystkim z angielskimi zespołami Millwall FC oraz Evertonem, ale występował również w zespołach w ojczyźnie, w Stanach Zjednoczonych i w Chinach. Bogatą w wrażenia karierę zakończył w 2019 roku.

Tim Cahill został poproszony o wytypowanie kolejności w grupach mistrzostw świata. W jego prognozach nie brakuje zaskoczeń. Australijczyk jest zdania, że Polska zajmie trzecie miejsce w grupie, ale nie to jest szokujące. Bardziej to, że obok Argentyny wskazuje do awansu Arabię Saudyjską.

Arabia Saudyjska z reguły jest dostarczycielem punktów w mistrzostwach świata. Tym razem mocno przyłożyła się do przygotowań do mundialu i od kilku tygodni jej piłkarze trenują wspólnie na zgrupowaniu. Daje to jej teoretycznie przewagę nad zespołami, które po zakończeniu rundy jesiennej w piłce klubowej, miały tylko tydzień na przegrupowanie się przed mundialem.

Także inne typowania są odważne

Zdaniem Tima Cahilla już w grupie przepadną poza Polakami i Meksykanami również reprezentacje Holandii, Danii, Szwajcarii czy Urugwaju. Na przykład Pomarańczowi z Beneluksu mają znaleźć się w tabeli za Senegalem i Katarem. Dania z kolei ma być gorsza niż Australia, co pokazuje dużą wiarę byłego reprezentanta kraju w rodaków.

Widać, że Tim Cahill postanowił pójść pod prąd, ponieważ wytypował awans do najlepszej szesnastki licznych drużyn spoza Europy. W fazie pucharowej widzi na przykład trzy zespoły z Afryki, a poza Senegalem są to Kamerun i Ghana. Aż dwoma przedstawicielami z Zatoki Perskiej mają być gospodarz Katar i właśnie Arabia Saudyjska.

Czas pokaże, czy w rozpoczynającym się w niedzielę turnieju faktycznie dojdzie do licznych niespodzianek. Polska spróbuje zaskoczyć Cahilla swoim awansem, a jej przeciwnikami będą kolejno Meksyk, Arabia Saudyjska oraz Argentyna.

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić