BOB| 

Co się musi stać, aby Polska awansowała? Sytuacja po meczu z Albanią

1

Reprezentacja Polski po niezwykle zaciętym meczu pokonała Albanię w Tiranie. Piłkarze Paulo Sousy jednak mają już niewielkie szanse na bezpośredni awans na mistrzostwa świata 2022. Trzeba nastawić się na baraże, a te będą niezwykle trudne.

Co się musi stać, aby Polska awansowała? Sytuacja po meczu z Albanią
Jak Polska może awansować na mundial? (PAP, Leszek Szyma�ski)

Eliminacje do mistrzostw świata 2022 powoli dobiegają końca. Piłkarzom zostały do rozegrania jeszcze dwa spotkania, które odbędą się w listopadzie. Na szczęście reprezentacja Polski nie skomplikowała swojej sytuacji w grupie I, w której walczy o awans na mundial.

Jak Polska może awansować na mistrzostwa świata?

Na MŚ 2022 bezpośrednio awansują tylko zwycięzcy grupy europejskich eliminacji. Polska na pierwsze miejsce ma już bardzo niewielkie szanse. Wprawdzie we wtorek Anglia straciła punkty z Węgrami (1:1), ale jej zwycięstwo w grupie I jest w zasadzie formalnością.

"Synowie Albionu" musieliby w listopadzie stracić punkty w obu spotkaniach. O ile z Albanią jest to możliwe, to potem Anglicy grają z San Marino, które w tych eliminacjach nie zdobyło nawet punktu. Dlatego nie ma co się łudzić, że polscy piłkarze wygrają grupę i jeszcze w tym roku zapewnią sobie przepustki na mistrzostwa świata.

Trzeba nastawić się na drugą ścieżkę do mundialu, czyli baraże. Do nich przystąpią wszystkie zespoły z drugich miejsc oraz zwycięzcy grup Ligi Narodów, którzy w eliminacjach nie uzyskali prawa gry w barażach.

Polska drugą pozycję w swojej grupie w zasadzie ma w garści, bo zapewni ją sobie, gdy 12 listopada pokona u siebie bardzo przeciętną Andorę. Największą przeszkodą będą już same baraże, bo aby przez nie dostać się na mundial, trzeba pokonać dwóch przeciwników. Spotkania będą rozgrywane pod koniec marca.

Dobra wiadomość jest taka, że gdyby w tej chwili odbywało się losowanie par barażowych, to Polska byłaby rozstawiona. Jeżeli uda się to utrzymać, to nasi piłkarze unikną najsilniejszych drużyn.

Zobacz także: To trzeba zobaczyć! Polska gwiazda sportu zszokowała internautów
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić