Co?! Sprawdź, ile waży Piotr Żyła

5

Skoczkowie narciarscy muszą trzymać dietę, by móc rywalizować na najwyższym poziomie. Regulamin mówi, że im niższe BMI, tym lepiej. Waga naszych skoczków może zadziwiać. Wiadomo, ile waży Piotr Żyła. Sprawdźcie sami.

Co?! Sprawdź, ile waży Piotr Żyła
Na zdjęciu: Piotr Żyła (Instagram)

Trudno wyobrazić sobie krępej budowy skoczka narciarskiego, który staje na rozbiegu, odbija się od belki, a następnie od progu i szybuje po daleką odległość. Jest to wykluczone nie tylko ze względu na prawa fizyki, ale i regulamin obowiązujący w skokach narciarskich. Każdy kilogram w jedną czy drugą stronę oznacza krótsze narty, a to ma wpływ na odległość.

Dlatego skoczkowie narciarscy tak pieczołowicie pilnują diety i tego, co jedzą. Nie mogą sobie pozwolić na posiłki, które znacznie wpłynęłyby na ich wagę. Nie inaczej jest w przypadku reprezentantów Polski.

Ich waga może szokować kibiców. Jednym z liderów naszej kadry jest Piotr Żyła, który - tak jak inni - restrykcyjnie trzyma się swojej diety. Z ujawnionych danych wynika, że "Pjoter" wcale nie jest najlżejszy w ekipie Biało-Czerwonych. Ten "tytuł" należy do Kamila Stocha.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pod Siatką: Słodko-kwaśny mecz. Zobacz kulisy starcia z Tajlandią!

Ile zatem waży Żyła? Z ujawnionych danych wynika, że trzykrotny mistrz świata waży 59 kilogramów. Jego wzrost to z kolei 177 centymetrów, co przekłada się na BMI 18,83. Według wyliczeń oznacza to "prawidłową masę ciała", choć w dolnej granicy normy.

"Idealny" BMI w skokach narciarskich to 21. Wtedy zawodnicy rywalizować mogą na nartach o długości odpowiadającej 145 proc. wzrostu. W przypadku niższego BMI, narty są nieco krótsze.

Kto jest "najchudszy" w polskiej kadrze? Z pomiarów wynika, że jest to wyżej wspomniany Kamil Stoch. Jego waga to 55 kilogramów przy 173 centymetrach, co daje BMI 18,4.

Autor: ŁWI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić