Co za ruchy legendy. Tak Ruud van Nistelrooy świętował zdobycie pucharu

3

W przeszłości był gwiazdą Manchesteru United, obecnie prowadzi PSV Eindhoven. W dodatku z sukcesami. Klub pod jego wodzą sięgnął ostatnio po Puchar Holandii, a on sam dał się ponieść emocjom. W sieci pojawiło się niezwykle nagranie, na którym widać, jak Ruud van Nistelrooy prezentuje swoje umiejętności taneczne w szatni.

Taniec Ruuda van Nistelrooya (Twitter, PSV Eindhoven)

Ruud van Nistelrooy występował w PSV Eindhoven jako zawodnik, a obecnie jest trenerem tego zespołu. W swoim piłkarskim CV ma jeszcze grę w Manchesterze United czy Realu Madryt. Zaliczył ponadto 70 występów w barwach reprezentacji Holandii, dla której strzelił 35 bramek.

Miał liczne sukcesy jako piłkarz i stara się nawiązać do nich w roli szkoleniowca. W niedzielę jego zespół wystąpił w finale Pucharu Holandii.

W regulaminowym czasie gry było 1:1. W 42. minucie gola samobójczego strzelił Jarrad Braithwaite, natomiast w drugiej połowie do wyrównania doprowadził Thorgan Hazard. Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero po rzutach karnych.

Cieniem na cały mecz położyło się niestety zachowanie kibiców. Zdemolowali oni stadion Feyenoordu Rotterdam, na którym odbywał się finał (zobacz zdjęcia poniżej).

Szalona radość PSV Eindhoven. Zobacz taniec trenera

Sami piłkarze przenieśli świętowanie do szatni. Tam emocjom dał się ponieść van Nistelrooy, dla którego było to pierwsze wywalczone trofeum w roli trenera.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak 46-latek dał się porwać do tańca. Podopieczni cały czas go dopingowali, a van Nistelrooy pokazał, że zna się nie tylko na piłce nożnej.

Jego klub ma już tylko iluzoryczne szanse na mistrzostwo kraju. Na cztery kolejki przed końcem zespół z Eindhoven traci do Feyenoordu osiem punktów. Kolejny mecz PSV Eindhoven rozegra w sobotę, 6 maja o godz. 18:45. Przeciwnikiem zdobywców Pucharu Holandii będzie Sparta Rotterdam.