aktualizacja 

Cristiano Ronaldo blokuje akta sądowe. Sprawa dotyczyła gwałtu

7

Tajemnica jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Nie chce, żeby opinia publiczna poznała blisko 200 dokumentów dotyczących umorzonej sprawy.

Cristiano Ronaldo blokuje akta sądowe. Sprawa dotyczyła gwałtu
Cristiano Ronaldo na tarasie (Facebook, Facebook)

Cristiano Ronaldo został oskarżony o gwałt przez Kathryn Mayorgę. Zdaniem byłej modelki, do zdarzenia doszło w 2009 roku w pokoju hotelowym w Nevadzie. Piłkarz zaprzeczał publicznie, a także przed sądem.

W 2009 roku sąd po raz pierwszy zdecydował się na zamknięcie sprawy, a Mayorga w wyniku ugody otrzymała od Cristiano Ronaldo 375 tysięcy funtów. W 2018 roku Mayorga starała się unieważnić ugodę, twierdząc, że podpisała porozumienie pod przymusem. Żądanie 56 milionów funtów odszkodowania zostało odrzucone przez sąd w Las Vegas.

Aktualnie prawnicy Cristiano Ronaldo są zaangażowani w walkę z amerykańskim dziennikiem "New York Times", żeby zapobiec publicznemu ujawnieniu akt sądowych. Redakcja przekonuje, że ma prawo wglądu do blisko 200 dokumentów. Nie zamierza na to pozwolić piłkarz i jego współpracownicy.

"The Athletic" informuje, dlaczego Cristiano Ronaldo blokuje przekazanie dokumentów. W liście podpisanym przez 36-letniego piłkarza, argumentuje on, że w aktach znajdują się wykradzione dokumenty i wiadomości, które była modelka złożyła w celu ponownego rozpoczęcia śledztwa.

Reprezentant Portugalii występuje aktualnie w Manchesterze United. Latem był bohaterem głośnego transferu do angielskiego klubu z Juventusu. Niedawno przekroczył barierę 800 goli strzelonych w karierze.

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić