Dramatyczne sceny na boisku. Strzelił gola, a potem stało się to

0

Do dramatycznych wydarzeń doszło podczas meczu 4. kolejki włoskiej Serie D (czwarty poziom rozgrywkowy), w którym Termoli podejmowało ekipę Roma City (2:4). Goście bardzo szybko zdobyli pierwszą bramkę, której autorem był Niccolo Delmastro. Chwilę później piłkarz padł na murawę.

Zawodnik zasłabł po strzeleniu bramki (Twitter, Cuadradismo, Leonardo Bertozzi)

Drużyna Roma City szybko ruszyła do ataku w starciu z Termoli 1920. Przyjezdni już w dziewiątej minucie wyszli na prowadzenie. Efektownym trafieniem popisał się Niccolo Delmastro.

Dostał podanie od jednego z kolegów z drużyny. Następnie, niepilnowany przez nikogo, ruszył w kierunku bramki. W końcu oddał strzał z odległości szesnastu metrów i pokonał golkipera gospodarzy.

Chwilę później rozegrał się jego dramat. Delmastro zemdlał i padł na murawę, co wywołało ogromne poruszenie wśród zawodników.

Piłkarze szybko wezwali pomoc. Służby medyczne zaopiekowały się zawodnikiem, który następnie opuścił boisko i został zmieniony przez jednego z rezerwowych.

Klub początkowo nie podawał żadnych informacji. W sieci pojawiło się nagranie z całego zdarzenia. Zamieścił je komentator ESPN Leonardo Bertozzi. To on przekazał w komentarzach, że Delmastro nic poważnego się nie stało.

O zasłabnięciu piłkarza pisała również "Marca". Za jedną z przyczyn podawano bardzo wysoką temperaturę.

Mecz został kontynuowany. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron natomiast goście zaatakowali i podwyższyli wynik na 4:0. Ekipę Termoli stać było na strzelenie dwóch bramek. Spotkanie zakończyło się wygraną przyjezdnych 4:2.

Aktualnie Termoli zajmuje 14. miejsce w rozgrywkach Serie D. Oznaczałoby to konieczność gry w fazie play-out o utrzymanie. Dzięki wygranej Roma City natomiast awansowała na 11. lokatę. Prowadzi Fossombrone. Łącznie każdy zespół rozegra po 34 spotkania w trakcie całego sezonu.