"Ciąg dalszy komedii". Wyśmiał słynny klub i polecił im... Polaka

1

Manchester United dwukrotnie wychodził na prowadzenie, aby przegrać ostatecznie drugie z rzędu spotkanie w Lidze Mistrzów. Tym razem lepsi od "Czerwonych Diabłów" okazali się piłkarze tureckiego Galatasaray Stambuł (2:3). Postawę angielskiej drużyny skomentował w mediach społecznościowych Marcin Gortat. Były koszykarz wyszedł także z zaskakującą propozycją.

Christian Eriksen (z lewej) i Marcin Gortat (z prawej) (EPA, Getty Images, Jonathan Daniel, Peter Powell)

Manchester United fatalnie rozpoczął udział w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Na otwarcie "Czerwone Diabły" przegrały wyjazdowe spotkanie z Bayernem Monachium 3:4.

W 2. kolejce zespół z Manchesteru podejmował Galatasaray Stambuł. Faworytem spotkania był zespół z Old Trafford. Gospodarze już w 17. minucie wyszli na prowadzenie, ale stracili je niedługo później.

W drugiej połowie ponownie bramkarza rywali pokonał Rasmus Hojlund. Na tym skończyła się dobra passa Anglików. W 71. minucie wyrównał Kerem Akturkoglu. Po drugiej żółtej kartce boisko opuścił Casemiro. Wynik ustalił Mauro Icardi, który chwilę wcześniej zmarnował rzut karny.

Sytuacja United po dwóch meczach jest fatalna. Zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy A z zerowym dorobkiem punktowym. Na tę chwilę "Czerwone Diabły" pożegnałyby się z rywalizacją. Przypomnijmy, że dwie najlepsze ekipy wyjdą z grupy, a trzecia trafi do Ligi Europy.

Postawę drużyny w mediach społecznościowych skomentował Marcin Gortat. Były koszykarz, który jest również dużym fanem sportu, wyśmiał "Czerwone Diabły" (zobacz wpis poniżej).

Hahaha... Komedia trwa dalej - napisał na portalu X (dawniej Twitter).

Następnie złożył angielskiemu klubowi niecodzienną propozycję. "Michniewicz jest dostępny, dawajcie, chłopaki" - dodał Gortat.

Przypomnijmy, że 1 października Czesław Michniewicz został zwolniony z posady trenera Abha Club. Saudyjczycy podziękowali mu po ośmiu meczach ligowych, w których jego podopieczni wygrali tylko dwa razy.