Tak radziła sobie w szkole. Publicznie pokazała wyniki

12

Gdy kariera Igi Świątek nabierała tempa, tenisistka wciąż była uczennicą. Do matury podeszła niedługo przed swoim pierwszym wielkoszlemowym zwycięstwem. Wyniki jej egzaminu dojrzałości robiły wrażenie równie duże, jak rezultaty osiągane przez nią na korcie.

Tak radziła sobie w szkole. Publicznie pokazała wyniki
Taką uczennicą była Iga Świątek (EPA, PAP, CATI CLADERA)

Iga Świątek mocno dbała o swoją edukację. Nawet teraz, gdy nie jest już uczennicą, nie rozstaje się z książkami. Na początku roku rzuciła nawet wyzwanie swoim kibicom "Czytaj z Igą". Zachęciła ich do tego, aby przeczytali w tym roku co najmniej dwanaście książek.

Regularnie zamieszcza na swoim profilu recenzje tytułów, które przeczytała. Jak sama przyznała, czytanie pozwala jej utrzymywać równowagę pomiędzy życiem a pracą.

Gdy jej kariera rozkwitała, Świątek uczyła się w szkole średniej. W 2020 roku przystępowała do matury. Przygotowywała się do niej nawet podczas turniejów, w których brała udział.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: legendarny piłkarz zagrał z dziećmi. Zobacz, co zrobił

Później - za pośrednictwem mediów społecznościowych - pochwaliła się wynikami egzaminu dojrzałości. Uzyskała maksymalny wynik (100 proc.) z języka angielskiego i matematyki na poziomie podstawowym. Z języka polskiego miała natomiast 83 proc.

Podeszła także do dwóch egzaminów rozszerzonych. Z angielskiego otrzymała 96 proc., a z matematyki 66 proc. "Tutaj liczyłam na więcej" - skomentowała wynik z drugiego testu.

Już po skończeniu edukacji Iga Świątek zaczęła rządzić na światowych kortach. W październiku 2020 roku wygrała swój pierwszy turniej, w dodatku od razu wielkoszlemowy - Rolanda Garrosa.

W 2022 roku Polka została liderką światowego rankingu. Łącznie na swoim koncie ma już piętnaście wygranych turniejów. Aktualnie walczy o swój 16. tytuł w karierze - bierze udział w turnieju rangi WTA w Pekinie. W meczu III rundy zmierzyła się ze swoją rodaczką Magdą Linette. To było ich pierwsze starcie.

Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić