Szymon Michalski|

Dramatyczne sceny. Wezwano karetkę na boisko

1

Takich scen nie chcemy oglądać. W meczu Getafe FC z RCD Mallorca ucierpiał bramkarz gospodarzy, David Soria. Sytuacja wyglądała naprawdę poważnie. Na boisku musiała pojawić się karetka pogotowia. Zdjęcia mrożą krew w żyłach.

David Soria (Getty Images, Angel Martinez)

W niedzielę (26 maja) odbyła się ostatnia, 38. kolejka rozgrywek Primera Division. W jednym z meczów zmierzyły się drużyny Getafe FC i RCD Mallorca. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych, którzy pokonali rywala 2:1, choć jeszcze przed 90. minutą przegrywali 0:1.

W trakcie meczu miejscowi stracili podstawowego bramkarza, Davida Sorię. W 73. minucie golkiper zderzył się przed polem karnym z jednym z rywali. 31-latek mocno ucierpiał. Sytuacja była poważna.

Szybko do Sorii wezwano pomoc medyczną. Na płycie boiska zjawiła się karetka pogotowia. Nad poszkodowanym zawodnikiem rozciągnięta została płachta zasłaniająca leżącego hiszpańskiego bramkarza.

Potrzebna była pomoc medyczna

Cała przerwa w meczu trwała nieco ponad dziesięć minut. Po tym czasie zawodnicy wrócili do gry, a kontuzjowanego Sorię zastąpił bramkarz rezerwowy, Daniel Fuzato. Brazylijski golkiper nie zaliczył tego występu do udanych.

Mimo tego, że spędził na boisku około 20 minut, to i tak dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Mało tego, stało się najpierw w 90. minucie, a następnie w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, przez co gospodarze wypuścili prowadzenie z rąk.

David Soria był w tym sezonie podstawowym zawodnikiem swojego klubu. Nie opuścił ani jednego spotkania w lidze. W 38 meczach zachował dziesięć czystych kont. 52 razy był pokonywany przez rywali.

Dodajmy, że Getafe FC zakończyło sezon 2023/2024 na 12. miejscu w tabeli. Co ciekawe, zespół ten po raz ostatni punkty zdobył blisko miesiąc temu, bo 27 maja. Wtedy to UD Almeria została pokonała 1:3.

Kolejne pięć spotkań kończyły się porażkami Getafe. Lepsze okazywały się Athletic Bilbao (2:0), Cadiz FC (1:0), Atletico Madryt (3:0), Deportivo Alaves (1:0) i wspomniane już RCD Mallorca.