VDB| 

Liga Mistrzów. Dyrektor TVP Sport zdradził tajemnicę Zbigniewa Bońka

3

We wtorek Zbigniew Boniek zamieścił tajemniczy wpis na Twitterze. Kiedy polscy kibice starali się rozwikłać tę łamigłówkę, to wymowny komentarz zmieścił Marek Szkolnikowski. Dyrektor TVP jasno zasugerował do kogo mogą należeć prawa do pokazywania Ligi Mistrzów w latach 2021-2024.

Liga Mistrzów. Dyrektor TVP Sport zdradził tajemnicę Zbigniewa Bońka
Marek Szkolnikowski zdradza sekret Zbigniewa Bońka (Twitter.com)

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej jest niezwykle aktywnym użytkownikiem Twittera. Chociaż czasami z tego powodu wynikają niesnaski, tym razem miało być inaczej. Zbigniew Boniek zamieścił tajemniczy wpis, w którym poinformował, że rozstrzygnięto przetarg na pokazywanie rozgrywek Ligi Mistrzów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
"Prawda tv do Champions League i Europa League w Polsce na okres 2021-24 przyznane. Śpijcie spokojnie, komunikaty w odpowiednim momencie" - napisał prezes PZPN.

Z tego wpisu jasno wynikało, że obecnie wyniki są tajemnicą. Tej jednak nie utrzymał Marek Szkolnikowski. Dyrektor TVP Sport zamieścił wymowny wpis, w którym zamieścił tylko gif z postacią "Szwedzkiego Kucharza" z popularnego Muppet Show. To może wskazywać tylko na jedną telewizję - Polsat.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wtórował mu znany dziennikarz sportowy i współwłaściciel Kanału Sportowego - Krzysztof Stanowski. On również odniósł się do popularnego zarzutu kibiców do Polsatu, że ta zamiast prowadzić profesjonalne studio przedmeczowe, skupia się na gotowaniu potraw nawiązujących do spotkań Ligi Mistrzów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
"Mają więcej kucharzy niż komentatorów. Jedyna taka stacja na świecie" - napisał Krzysztof Stanowski.

Te wpisy jasno sugerują, że wszystkie mecze najpopularniejszych rozgrywek piłkarskich w Europie dalej będą należeć do Polsatu. Ważną kwestią jest jednak to, że być może inna telewizja zdecyduje się na sublicencję na mocy, której będzie mogła pokazywać mniejszą liczbę wybranych spotkań. Obecnie taką posiada TVP, dzięki czemu może pokazywać jeden środowy mecz Ligi Mistrzów.

O szczegółach nowego kontraktu powinniśmy się dowiedzieć lada chwila. Z pewnością jest to informacja, na którą czekają polscy kibice piłki nożnej. Inną kwestią jest to czy Zbigniew Boniek nie będzie miał za złe Markowi Szkolnikowskiemu, że ten nie potrafił utrzymać tajemnicy.

Zobacz także: Żużel. Patryk Dudek ubolewa w związku z brakiem kibiców na trybunach. "My jesteśmy dla nich, oni dla nas"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić