Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Dyskwalifikacja w FAME MMA! Efekt brutalnego pobicia

13

Paweł Tyburski nie zawalczy na FAME MMA. To efekt brutalnego ataku na Kasjusza "Don Kasjo" Życińskiego, jakiego dokonał na poniedziałkowej konferencji prasowej. Największa freakowa organizacja MMA w Europie wydała specjalny komunikat w tej sprawie.

Dyskwalifikacja w FAME MMA! Efekt brutalnego pobicia
Dyskwalifikacja w FAME MMA! Efekt brutalnego pobicia (YouTube)

To była sytuacja bez precedensu. O ile na konferencjach prasowych bądź programach przed galami freakowymi zdarzały się różne incydenty, to jednak po raz pierwszy doszło do tak agresywnego ataku.

Przypomnimy, że w poniedziałek 13 maja, odbyła się konferencja prasowa. Na niej było gorąco. Zaiskrzyło pomiędzy Kasjuszem Życińskim i Pawłem Tyburskim. Obaj zawodnicy nie szczędzili sobie gorzkich słów - zarówno jeden, jak i drugi nie mieli hamulców w obrażaniu siebie nawzajem.

W pewnym momencie Tyburski nie wytrzymał i ruszył z pięściami na rywala. 30-latek kopnął rywala i uderzył go mikrofonem w głowę. Życiński mocno ucierpiał - na jego głowie pojawiła się krew.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Jeden z właścicieli FAME MMA od razu zadeklarował, że będzie robił wszystko, aby pozbyć się Tyburskiego w federacji. Pozostali członkowie zarządu przychylili się do jego zdania, co potwierdza wtorkowy komunikat FAME.

W odpowiedzi na skandaliczne zachowanie Pawła Tyburskiego podczas wczorajszej konferencji, zarząd federacji podjął decyzję o dyskwalifikacji zawodnika. Jednocześnie zapewniamy, że Michał Pasternak wystąpi na gali FAME 21. O szczegółach dotyczących nowego zestawienia poinformujemy do końca dnia - czytamy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Będą zmiany na karcie walk FAME?

Do gali FAME 21 pozostało kilka dni. Federacja szuka nowego rywala dla Michała Pasternaka. Oprócz tego dużą niewiadomą jest stan zdrowia "Don Kasjo", który prawdopodobnie miał założone kilka szwów na głowie.

To jest sprawia, że nie zawalczy w sobotę. Jedno uderzenie sprawiłoby, że rana mogłaby się otworzyć - podkreśla jeden z włodarzy FAME - Wojciech Gola.

Aktualizacja.

Według najnowszych informacji, "Don Kasjo" nie zawalczy na najbliższej gali FAME 21. Ostatecznie federacja zdecydowała się zestawić Michała Pasternaka z Alanem Kwiecińskim.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić