Emerytura Zbigniewa Bońka. Zaskakujące doniesienia

117

Zbigniew Boniek postanowił ujawnić prawdę o swojej emeryturze. Okazuje się, że były piłkarz i prezes PZPN-u nie może liczyć na wielkie pieniądze. W ogóle się tym jednak nie przejmuje.

Emerytura Zbigniewa Bońka. Zaskakujące doniesienia
Zbigniew Boniek (Getty Images, Matteo Ciambelli/NurPhoto)

Zbigniew Boniek przez wiele lat grał w piłkę nożną. Do jego największych sukcesów zaliczyć można m.in. III miejsce z reprezentacją Polski na mistrzostwach świata w Hiszpanii (1982 rok). Po zakończeniu kariery został przy sporcie.

Przez ostatnie lata sprawował funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Okres jego panowania już minął. Obecnie spełnia się jako wiceprezydent UEFA.

Ostatnio udzielił szczerego wywiadu. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" mówił chociażby o swojej emeryturze.

Niektórzy sprawdzają sobie co miesiąc, ile dostaną. Ja nie muszę sprawdzać, bo w ogóle nie mam czegoś takiego jak emerytura - powiedział Zbigniew Boniek.

Zbigniew Boniek ma co robić

Mimo braku emerytury na pewno na biedę nie narzeka. Bez wątpienia może liczyć na sporą wypłatę za pełnienie obowiązków wiceprezydenta UEFA. Zajmuje się też innymi rzeczami.

Gdy masz 65 lat, ktoś może powiedzieć, że jesteś w zaawansowanym wieku. Mnie to w ogóle nie przeszkadza. Robię to, co robiłem cały czas - uprawiam trochę sportu, działam jeszcze w wielu branżach. We Włoszech 65-latek to wciąż młody człowiek - podkreślił były piłkarz.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić