Euro 2020 nie zawita do Włoch? UEFA stawia konkretny warunek

1

Plany zakładają, że Stadion Olimpijski w Rzymie będzie jedną z aren zbliżającego się turnieju Euro 2020. Tymczasem media donoszą, że może dojść do weryfikacji tych założeń. To dlatego, że istnieje ryzyko, iż Włosi nie spełnią oczekiwań UEFA.

Euro 2020 nie zawita do Włoch? UEFA stawia konkretny warunek
Stadion Olimpijski w Rzymie (Wikimedia Commons)

Koronawirus sprawił, że Euro 2020 przełożono na 2021 rok. Mimo obowiązujących ograniczeń, UEFA nie rezygnuje z pomysłu polegającego na organizacji imprezy w kilkunastu europejskich miastach.

Zmagania mają toczyć się między innymi na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Harmonogram turnieju zakłada, że 11 czerwca dojdzie tam do meczu otwarcia pomiędzy reprezentacjami Włoch i Turcji.

Euro 2020. UEFA zrezygnuje z meczów we Włoszech?

Football Italia podaje, że Włosi mogą stracić prawo do organizowania meczów w ramach Euro 2020. Wszystko dlatego, że UEFA nie chce, by spotkania odbywały się bez udziału publiczności. Podobno jest to nawet warunek, jaki słyszą przedstawiciele poszczególnych krajów.

Tymczasem we Włoszech rosną obawy o powrót kibiców na trybuny. Może zdarzyć się tak, że tamtejszy rząd nie da zielonego światła na rozgrywanie meczów z publicznością na widowni.

Euro 2020. Jakie mecze na Stadionie Olimpijskim?

W terminarzu Euro 2020 pojawiły się cztery spotkania, które mają odbyć się na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Chodzi o wspominany mecz otwarcia, a także pozostałe pojedynki grupowe Włochów (ze Szwajcarią, 16 czerwca i z Walią, 20 czerwca). W stolicy Włoch miałby odbyć się również jeden z ćwierćfinałów (3 lipca).

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić