Euro 2020. Nowe doniesienia ws. Christiana Eriksena. Piłkarz trafi na stół operacyjny

135

Pojawiły się nowe informacje ws. Christiana Eriksena, który podczas meczu Euro 2020 Dania - Finlandia (0:1) przeszedł zawał serca. Medycy zadecydowali, że piłkarz powinien mieć wszczepiony kardiowerter-defibrylator (ICD).

Euro 2020. Nowe doniesienia ws. Christiana Eriksena. Piłkarz trafi na stół operacyjny
Euro 2020. Christian Eriksen (Getty Images)

W czwartek pojawiły się nowe informacje na temat Christiana Eriksena. Duńczyk od soboty przebywa w szpitalu w Kopenhadze, gdzie lekarze monitorują jego kondycję zdrowotną po ataku serca.

Po tym, jak Christian przeszedł różne badania serca, podjęta została decyzja, że powinien mieć wszczepiony kardiowerter-defibrylator (ICD). To urządzenie jest niezbędne po zatrzymaniu akcji serca spowodowanym zaburzeniami rytmu - przekazał Morten Boesen, lekarz reprezentacji Danii.

Wiadomo już także, iż zawodnik zaakceptował to rozwiązanie. - Plan został także potwierdzony przez specjalistów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, którzy zarekomendowali taką formę leczenia - dodał Boesen, cytowany w oficjalnym komunikacie.

Euro 2020. Czy Christian Eriksen będzie kontynuować karierę?

Kwestia kontynuowania kariery przez Christiana Eriksena nie jest w tym momencie sprawą priorytetową, ale mimo wszystko pojawiają się pytania, co dalej z duńskim zawodnikiem.

Warto zatem zwrócić uwagę, że niektórzy zawodnicy grali lub nadal grają z ICD. Z takiego urządzenia korzysta m.in. Daley Blind, który broni barw Holandii na Euro 2020. Z ICD rywalizowali również: Belg Anthony van Loo, Niemiec Daniel Engelbrecht czy Holender Evander Sno.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić