Euro 2020. Sensacja w Budapeszcie! Odpadł jeden z największych faworytów

52

Dzisiejszy mecz w Budapeszcie był prawdziwym zaskoczeniem. Czesi pokonali Holandię 2:0. Tym samym odesłali do domu jednego z największych faworytów Euro 2020.

Czesi pokonali Holandię (PAP/EPA, Alex Pantling)

Reprezentacja Holandii szła w Euro 2020 jak burza. Przeszła przez fazę grupową wygrywając wszystkie mecze i nie tracąc żadnego punktu.

Zespół Holandii był faworytem niedzielnego meczu z Czechami. A jednak nasi sąsiedzi zaskoczyli wszystkich i wygrali z wynikiem 2:0.

W 55. minucie czerwoną kartkę za zatrzymanie piłki ręką dostał Matthijs de Ligt z reprezentacji Holandii. W 68. minucie Czesi zdobyli pierwszą bramkę. Po stałym fragmencie gry piłka do Tomasa Holesa, który strzelił gola z główki.

Euro 2020. Czechy pokonały faworyta

W 79. minucie spotkania Patrik Schick strzałem z 10 metrów wpakował piłkę do bramki. Tym samym Czesi odesłali Holandię do domu.

W ćwierćfinale Euro 2020 Czechy zagrają z Danią. Mecz odbędzie się 3 lipca w Baku.