o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Euro 2020. Tęczowa Allianz Arena? UEFA zadecydowała

10
Podziel się

Władze Monachium zapowiedziały, że chcą, by podczas środowego meczu Euro 2020 Niemcy - Węgry Allianz Arena była podświetlona w kolorach tęczy. Teraz do tych zamiarów odniosła się także UEFA.

Euro 2020. Tęczowa Allianz Arena? UEFA zadecydowała
Allianz Arena w tęczowych barwach. (Getty Images)
bEqZuQrp

Podczas meczu Węgry - Portugalia na stadionie w Budapeszcie pojawił się banner z napisem "Anti-LMBTQ". "LMBTQ" to w języku węgierskim skrót, którego używa się w odniesieniu do środowisk lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queer.

Sytuacja na Węgrzech jest problematyczna. To było polityczne działanie wspierające węgierski rząd, który właśnie zatwierdził prawo marginalizujące społeczność LGBTQ. To świetnie pokazuje, w jakim miejscu są dziś Węgry jako państwo. Nie wróży to dobrze międzynarodowym turniejom w tym kraju - mówiła Piara Powar, dyrektor wykonawczy organizacji FARE, cytowana przez "The Guardian".
bEqZuQrr

Niemcy nie chcieli przechodzić obojętnie obok wspomnianego baneru. Zamierzano podświetlić w kolorach tęczy Allianz Arenę w Monachium. Władze tego miasta tłumaczyły, że ma to być protest "przeciwko homofobicznej polityce premiera Węgier Viktora Orbana".

Euro 2020. Stanowcza reakcja UEFA

Burmistrz Monachium miała nadzieję, że UEFA przychyli się do opisywanego pomysłu. Nic bardziej mylnego! Europejska Unia Piłkarska zaznaczyła, że nie zezwoli na podświetlenie monachijskiego stadionu w kolorach tęczy.

Powód: wszystkie stadiony, na których rozgrywane są mecze Euro 2020, mogą być podświetlone tylko w barwach UEFA lub uczestniczących w turnieju państw - tak brzmi uzasadnienie (za: "Bild").
bEqZuQrx

W przeszłości Allianz Arena była już podświetlana w kolorach tęczy. Dochodziło do tego m.in. podczas meczów ligowych Bayernu Monachium.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqZuQrS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Ziwz
miesiąc temu
I prawidłowo ten paskudny kolor to prowokacja i nie powinien mieć miejsca
Tak myślę
miesiąc temu
Homoseksualistów przecież też urodziły matki , a spłodzili ojcowie . Choć czasami mam wrażenie, że oni o tym nie chcą pamiętać !
...
miesiąc temu
Podoba mi się decyzja UEFA:)
bEqZuQrT
Rada
miesiąc temu
To niech założą piłkarze koszulki tęczowe :)
Maria
miesiąc temu
Super decyzja UEFA
Helena
miesiąc temu
Teraz wszystko stało się jasne. Węgrzy sami nakręcili sprawę durnymi napisami no to był na to odzew - uważam akurat w TYM PRZYPADKU - słuszny. Jeśli zabrania się używania innych barw poza UEFA i narodowymi to Węgrzy powinni zapłacić karę lub jeśli a gdyby nie chcieli ich drużyna powinna być wykluczona z rozgrywek. Równe prawa dla wszystkich uczestników i nie ma wyjątków ani mieszania polityki do sportu i nie ma znaczenia czy chodzi o tęczę czy rakiety balistyczne. Psują Nam tylko radość z przeżywania tych widowisk. DOŚĆ GŁUPOTY!!
Brawo
miesiąc temu
Wreszcie jakas madra decyzja. Tecza tylko 7 kolorowa taka jak od jedynego Boga, Pana Zastępów.
Winicjusz(5)
miesiąc temu
Kościół nigdy nie poprze LGBT (choć tam pełno takich), bo to jest niezgodne z Bożym planem. Gdyby Bóg chciał zrobić Adamowi większą przyjemność, to by mu stworzył z jego żebra zamiast Ewy - powiedzmy - Roberta, i by z odrazą podglądał przez dziurkę od klucza ich sypialni, jak panowie uprawiają wynaturzoną miłość na pościeli w kolorach tęczy. Oczywiście, z takich kontaktów by nie było dzieci, ale mogłoby tak być, że panowie by zażądali od Boga dziecka do adopcji z zamiarem wychowania - a jakże - na homo, czego współcześnie geje oczekują wbrew zakazowi Kościoła.
Slonzok
miesiąc temu
Brawo
Ewa
miesiąc temu
Cały świat oszalał
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić