Fatalne zachowanie Ronaldo. Stanowcze słowa trenera

2

W 89. minucie spotkania z Tottenhamem Hotspur wzburzony Cristiano Ronaldo wstał z ławki rezerwowych i udał się do szatni. 37-latek, opuszczając murawę, zlekceważył nawet dzieci. Jego gwiazdorskie zachowanie skomentował trener "Czerwonych Diabłów".

Fatalne zachowanie Ronaldo. Zlekceważył nawet dzieci (GETTY, Alex Pantling)

Manchester United po bardzo dobrym meczu ograł Tottenham 2:0. Dzień po spotkaniu niemal tyle samo co o grze drużyny Erika ten Haga, mówi się o zachowaniu Cristiano Ronaldo.

Ronaldo całe spotkanie z Kogutami przesiedział na ławce rezerwowych. Do podstawowego składu kosztem 37-letniego zawodnika trafił Marcus Rashford. Portugalczyk z kolei od samego początku wyrażał frustrację z powodu tego, że nie znalazł się w wyjściowej jedenastce.

W drugiej połowie menedżer Manchesteru United dokonywał kolejnych zmian, ale w jego planach na mecz z Tottenhamem nie było Cristiano Ronaldo. Portugalczyk obraził się i postanowił udać się do szatni, a następnie opuścił stadion. Kamery uchwyciły, jak kilkoro dzieci chce mu przybić piątkę. Portugalczyk jednak nie zwrócił na to uwagi.

Widziałem go, ale nie rozmawiałem z nim po meczu - stwierdził Erik ten Hag na antenie Amazon Prime Video. - Oczywiście, że nie będę tego popierał. To jest nieakceptowalne dla każdego. Jesteśmy zespołem i musisz zostać z nami do samego końca. Na pewno się tym zajmę. Ale nie teraz. Teraz cieszymy się z tego zwycięstwa i teraz musimy odzyskać siły po tym meczu - dodał.

Fatalne zachowanie Ronaldo. Mocne słowa eksperta

Mniej wyrozumiali dla Ronaldo byli piłkarscy eksperci. Praktycznie wszyscy jasno wyrazili się, że takie zachowanie nie przystoi gwieździe.

Takie zachowanie jednego z najlepszych piłkarzy w historii, w momencie gdy twoja drużyna wygrywa, jest po prostu rozczarowujące - stwierdził były piłkarz Micah Richards i dodawał, że jego zdaniem to okazanie braku szacunku, a Cristiano Ronaldo powinien dostać pozwolenie na zmianę klubu w styczniu.

Ronaldo w obecnych rozgrywkach Premier League przebywał na placu gry 340 minut. W ośmiu spotkaniach zdobył jednego gola.