VDB| 

To się dzieje naprawdę. Walka niskorosłych na gali UFC coraz bliżej?

10

Hasbulla Magomedow to prawdopodobnie najbardziej znany niskorosły na świecie. Ogromną popularność zyskał dzięki znajomości z Khabibem Nurmagomiedowem. Jak się okazuje, podpisał on kontrakt z UFC i już powoli startuje akcja promocyjna jego pierwszej walki.

To się dzieje naprawdę. Walka niskorosłych na gali UFC coraz bliżej?
Dana White i Hasbulla Magomedow (Instagram.com)

Przez lata UFC kojarzyło się z organizacją, która stawia wyłącznie na sport. Dlatego nic dziwnego, że w tej największej i najbardziej prestiżowej federacji chcieli walczyć wszyscy najlepsi zawodnicy MMA na świecie. To się jednak powoli zmienia.

UFC pójdzie we freak fighty?

Do tej pory wydawało się, że walki niskorosłych to domena freak fightów. W Polsce takie wydarzenia organizowały High League czy Prime Show MMA. Wszystko jednak wskazuje, iż niedługo takie pojedynki możemy zobaczyć w prestiżowym UFC.

Wszystko za sprawą Hasbulli Magomedowa, który jest znany z przyjaźni z Khabibem Nurmagomiedowem. Do tego regularnie pojawia się na galach UFC i zbiera tam ogromne zainteresowanie. Już pod koniec ubiegłego roku miał dostać propozycję walki od samego szefa tejże organizacji Dana White'a.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wówczas do podpisania kontraktu nie doszło. Niedawno jednak świat obiegła informacja mówiąco o tym, że obie strony się dogadały. Co ciekawe, według nieoficjalnych informacji "Młody Khabib" ma być jednym z najlepiej opłacanych zawodników w całej federacji.

Rusza machina promocyjna

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo możemy doczekać się oficjalnego ogłoszenia walki niskorosłych na gali UFC. Do mediów społecznościowych wyciekły kadry z sesji zdjęciowej Hasbulli Magomedowa, która ma być początkiem promocji jego starcia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Taki pojedynek byłby przełomem w tejże prestiżowej federacji. Natomiast z drugiej strony to byłaby szansa na karierę sportową dla osób z rzadkim schorzeniem. Z pewnością starciem w UFC i walką z Hasbullą Magomedowem byłby zainteresowany Mateusz "Mini Majk" Krzyżanowski, który w Polsce jest niepokonany i dzierży pas mistrzowski federacji High League.

Zobacz także: Klatka po klatce. Mistrz KSW zdradza dlaczego nie zawalczy. Zdradzamy kulisy protestu po KSW 75
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić