Jakub Artych
Jakub Artych| 

Gołota szczerze o walce Adamka w FAME. Czy pójdzie jego drogą?

1

Andrzej Gołota od 10 lat jest na sportowej emeryturze. Jak tłumaczy były pięściarz, nie zamierza przyjmować propozycji od freakowych organizacji w Polsce. A co sądzi o walce Tomasza Adamka dla FAME MMA?

Gołota szczerze o walce Adamka w FAME. Czy pójdzie jego drogą?
Gołota szczerze o walce Adamka w FAME. Czy pójdzie jego drogą? (fot. Instagram)

Przez lata spędzone w ringu Andrzej Gołota zyskał ogromny szacunek wśród fanów. Wielu kibiców z zaciekawieniem śledziło poczynania "Andrewa". Ten w trakcie zawodowej kariery stoczył 52 walk, z czego 41 z nich zakończył na swoją korzyść. Aż 33 razy wygrywał poprzez nokaut.

Ostatnią walkę Gołota stoczył w 2014 roku. Rękawice na kołku zawiesił jako jedna z legend polskiego boksu. Po karierze słuch o nim nie zaginął - wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem mediów oraz sympatyków sportów walki.

Jak tłumaczy były pięściarz, nie zamierza przyjmować propozycji od freakowych organizacji w Polsce. A co sądzi o walce Tomasza Adamka dla FAME MMA?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić
Powiem szczerze, że każdy robi to, co chce, jest panem swojego życia. To, co wybierają inni, to jest ich sprawa. Ja uważam, że jeżeli się spędziło w boksie 20 lat, to w innym sporcie, który się potem kontynuuje, ciężko jest cokolwiek zmienić. Zobaczymy, czas pokaże - powiedział w rozmowie ze sport.pl.

Adamek wznowił karierę w Polsce

W lutym podczas walki na KSW Epic Tomasz Adamek walczył z Mamedem Chalidowem w boksie. Ostatecznie lepszy okazał się Adamek, który wygrał po kontuzji swojego przeciwnika.

Nie jest to jednak ostatnia walka Adamka po powrocie z emerytury. Już niedługo czeka go debiutancki pojedynek w federacji FAME MMA. Jego rywalem będzie Patryk 'Bandura' Bandurski.

Starcie odbędzie się już 18 maja w Gliwicach podczas gali Fame MMA 21

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić