o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Przewrót w KRS. Prezes i rzecznik komentują

24
Podziel się

Zamieszanie w Krajowej Radzie Sądownictwa. W czwartek odwołany został przewodniczący KRS Leszek Mazur i rzecznik Rady, sędzia Maciej Mitera. Redakcja o2.pl poprosiła o komentarz samych zainteresowanych oraz wiceszefa Rady.

Przewrót w KRS. Prezes i rzecznik komentują
Leszek Mazur (PAP, Radek Pietruszka)
bEsiqMoR

Jako pierwszy informację podał reporter radia RMF FM Patryk Michalski. Najpierw poinformował na Twitterze, że Mazur i Mitera zostali odwołani, a chwilę później dodał, że wniosek miał być dopiero poddany pod głosowanie. Powodem miała być "utrata zaufania" do przewodniczącego i rzecznika.

Zdaniem byłego już przewodniczącego, żądanie odwołania go z funkcji ma związek ze sporem w KRS. Spór dotyczyć ma zmiany regulaminu pracy komisji. Jak dodał Leszek Mazur, wniosek o odwołanie związany jest też z udostępnieniem przez niego i rzecznika Rady części protokołów z obrad komisji KRS. "To się części członków Rady nie spodobało" - podkreślił.

Mularczyk: Jest wniosek

Jak powiedział o2.pl wiceszef Rady, poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, "przegłosowano wniosek o uzupełnienie porządku obrad rady o taki wniosek [odwołania Mazura i Mitery - red.]". Rzecznik KRS - a jednocześnie członek prezydium Rady - Maciej Mitera, na nasze pytania odpisał krótko: "Odwołują nas".

bEsiqMoT
Zobacz także: Zobacz też: Listy do KRS wciąż tajne. Horała tłumaczy

Wniosek, jak dowiaduje się o2.pl, złożył członek KRS, poznański sędzia Marek Jaskulski. Za odwołaniem Mazura głosowało 13 członków Rady, dwóch było przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsiqMpu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Jedrek
7 miesięcy temu
Miterajuż dawno powinien siedziec
He, he !
7 miesięcy temu
Teraz Pan Mazur będzie mógł zatańczyć Mazura na Mazurach !!!~
APELUJEMY
7 miesięcy temu
Julia Widera, Wiktorek Kruszyński , Filip Łukaszku potrzebują naszej pomocy. Czas zbiórki pieniędzy dobiega końca. My jesteśmy jedyną nadzieją na uratowanie im życia. Pomóżmy, dobro powraca. ( inf. Siepomaga,)
bEsiqMpv
Tadeusz
7 miesięcy temu
Mularczyk to ten od reparacji wojennych, może by się wziął za ten temat a n ie kombinował na boku. Kilku srok za ogon nie da się trzymać.
AAAAAAA
7 miesięcy temu
Tak się kończy wazeliniarstwo.
doniek
7 miesięcy temu
Jak było przyłączenie NRD do RFN to wszystkich sędziów p prokuratorow ze wschodnich niemiec odwołano i zrobiono weryfikacje a w Polsce w 89 Wałęsa z Jaruzelskim podali sobie łapki wypili brudzia i podzielili się władzą a kumunistyczni sedziowie do tej pory siedzą na stołkach
qas
7 miesięcy temu
Panie Leszku Maurze, a pisali Panu, że wstyd pozostanie!
Lolo
7 miesięcy temu
Chciałbym by odwołano wszystkich sędziów - tak około 10 000 - a następnie powoływano nowych na zasadzie wyborów podobnych jak posłów na czas określony. To co teraz jest to patologia do potęgo n. Kradną a kumple z kasty uznają że nie kradli...Ale to akurat najmniejsze zlo...
Obserwator
7 miesięcy temu
Pokłócili się o to, że nie wszystkich dopuszczono do rabowania w stopniu ich zadowalającym. To jest takie towarzystwo.
jan
7 miesięcy temu
na każdego kacyka z organizacji pis to spotka, kwestia czasu, HISTORIA pokazała jak działają takie organizacje.
OBYWATEL
7 miesięcy temu
Jednak są rzetelni sędziowie. Mitera i Mazur przekonali się, że w sekcie nie należy być długo. Cały PiS i Ziobro to najwięksi oszuści w Polsce.
gość
7 miesięcy temu
Tu trzeba zrobić porządek w całym systemie Sądownictwa Panie Kaczyński a nie tylko w pojedynczych komórkach. Ile mamy czekać, żeby w końcu Sądy były Sądami a nie Cyrkiem. Po co komu takie sądy skoro nie sądzą sprawiedliwie tylko po znajomości. Mało przykładów mamy?
tak
7 miesięcy temu
komentujcie znafcy a i tak macie uja do powidzenia hahah, przeciez kazdy ma was w d... a politycy jak klamali i kradli tak zawsze beda klamac i krasc, p.o pis konfa psl wszystko to jedno i to samo a ludzie sie rzucaja a i tak nic nie zrobia hahaha
bEsiqMpn
PRawo
7 miesięcy temu
NIE CHCIELI BRNĄC W SEKTE DALEJ
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić