Igrzyska olimpijskie. Zapadła ważna decyzja! Nie wszystkim się spodoba

1

Agencja informacyjna Kyodo przekazała nowe ustalenia ws. igrzysk olimpijskich w Tokio. Wynika z nich, że wydarzenie odbędzie się bez udziału kibiców spoza Japonii. Taką decyzję podjął tamtejszy rząd.

Igrzyska olimpijskie. Zapadła ważna decyzja! Nie wszystkim się spodoba
Kibice (Pixabay)

Igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 roku. Z najnowszych ustaleń agencji informacyjnej Kyodo wynika, że podczas tej imprezy na trybunach zabraknie kibiców spoza Japonii.

Zagranicznych fanów nie będzie również na paraigrzyskach. Taka decyzja zapadła we wtorek. Z pewnością nie spodoba się to wielu osobom, ale z drugiej strony - ze względu na bieżącą sytuację epidemiczną - taki scenariusz należało brać pod uwagę.

Jeżeli zatem ktoś już zabukował bilety na lot do Japonii, powinien je jak najszybciej anulować. No, chyba że jest zainteresowany podróżą w celach stricte turystycznych.

Igrzyska olimpijskie. Ważne wieści dot. kibiców

Wygląda na to, że igrzyska z poziomu trybun będą śledzić tylko Japończycy. Póki co nie wiadomo, ilu fanów będzie mogło zasiąść na widowni. Kyodo donosi, że decyzja w tym zakresie ma zapaść w kwietniu.

Naprawdę chcielibyśmy, żeby ludzie z całego świata przyjeżdżali na pełny stadion, ale jeśli nie jesteśmy przygotowani na ich przyjęcie, to może spowodować to wiele kłopotów, również dla gości zza oceanu - mówił przed kilkoma dniami Seiko Hashimoto, przewodniczący japońskiego komitetu olimpijskiego.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić