Kamera wyłapała niecodzienny ruch Mourinho. Wcześniej narozrabiał Polak

0

Jose Mourinho jest trenerem AS Romy. W ostatnim meczu Portugalczyk musiał kombinować, ponieważ dwóch jego zawodników zobaczyło czerwoną kartkę. Jednym z nich był Nicola Zalewski. Szkoleniowiec postanowił w nietypowy sposób wysłać liścik swojemu bramkarzowi.

Jose Mourinho przygotował liścik dla swojego bramkarza (Wikipedia, Wikipedia)

AS Roma walczy w tym sezonie o awans do Ligi Mistrzów. W niedzielę drużyna z Rzymu zremisowała 1:1 z Fiorentiną na własnym stadionie. Szczególnie końcówka meczu była nerwowa dla trenera Jose Mourinho, który musiał borykać się z kilkoma problemami.

Już w pierwszej połowie AS Roma straciła jednego z liderów Paulo Dybalę, który musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Z kolei po przerwie Nicola Zalewski zobaczył czerwoną kartkę z powodu drugiej żółtej, a w końcówce kolejna czerwona kartka została pokazana Romelu Lukaku.

Jose Mourinho musiał przygotować plan na bronienie się w dziewięciu przeciwko jedenastu przeciwnikom. Plan okazał się skuteczny, ponieważ w tej konfiguracji AS Roma nie straciła gola i utrzymała remis 1:1.

Portugalczyk chwycił za kartkę papieru i wysmarował na niej wskazówki taktyczne. Jose Mourinho narysował na niej ustawienie dla czterech zawodników i zdecydował, że za rozstawienie kompanów z pola będzie odpowiadać również jego rodak i jednocześnie bramkarz Rui Patricio.

Pozostało do rozstrzygnięcia, jak przekazać informację bramkarzowi, ponieważ krzyki przez 50 metrów boiska mogły po pierwsze okazać się daremne, a po drugie byłyby wskazówkami również dla przeciwników. Jose Mourinho wykorzystał jako posłańca będącego w pobliżu chłopca od podawania piłek.

Młodzian ruszył energicznie w kierunku bramki, a kamera telewizyjna wyłapała również moment, w którym przekazuje wskazówki Ruiemu Patricio. Następnie zabrał karteczkę za sobą, żeby nie została przechwycona przez postronną osobę. Inna sprawa, że gryzmoły Jose Mourinho i tak zostały zarejestrowane przez kamerę telewizyjną.