Rafał Strzelec
Rafał Strzelec |

Kamery wszystko pokazały. Ohydny gest trenera Holendrów

254

Polska przegrała 1:2 w pierwszym meczu finałów Euro 2024 z reprezentacją Holandii. Kamery uchwyciły specyficzne i niezbyt eleganckie zachowanie trenera Oranje. Ronald Koeman w trakcie meczu wykonywał ruchy, które w żaden sposób nie licują z zasadami higieny osobistej. I są po prostu paskudne.

Ronald Koeman podczas meczu Polska - Holandia poradził sobie bez chusteczki do nosa (X, Out Of Context Football)

Holandia pokonała 2:1 (1:1) reprezentację Polski w pierwszym meczu w grupie D w ramach Euro 2024. Biało-Czerwoni objęli prowadzenie po golu Adama Buksy w 16. minucie meczu. Niestety, kilkanaście minut później Holendrzy przejęli piłkę po złym podaniu Nicoli Zalewskiego. Futbolówkę przejął Cody Gakpo, który wyrównał stan spotkania.

Polacy grali bardzo ambitnie. Choć Oranje zgodnie z przewidywaniami mieli większe posiadanie piłki i kreowali więcej sytuacji, to podopieczni Michała Probierza oddali więcej celnych strzałów na bramkę. Niestety, w 83. minucie rezerwowy Wout Weghorst ustalił wynik spotkania na 2:1.

Biało-Czerwoni walczyli do końca, ale trzy punkty i zwycięstwo zgarnęli rywale.

Polska - Holandia. Nagrali zachowanie Ronalda Koemana

Media społecznościowe nadal żyją meczem w Hamburgu. Wśród tematów, które trafiły na tapet, jest zachowanie holenderskiego selekcjonera. Ronald Koeman już na początku zalazł polskim kibicom za skórę, bowiem to Michał Probierz musiał podejść do holenderskiej ławki, by przywitać się z trenerem rywali.

To jednak nie koniec wpadek utytułowanego trenera. Kamera zarejestrowała jego zachowanie podczas meczu. Ronald Koeman robił coś, co jest dalekie od trzymania standardów higieny osobistej. Po spenetrowaniu przestrzeni nosa wkładał palce do ust. Nagranie lotem błyskawicy obiegło sieć.

Trener Holendrów należy do dość ekscentrycznych postaci. Jak przypominały WP Sportowe Fakty, jako piłkarz podczas Euro 88' po meczu z RFN wytarł sobie... pośladki koszulką rywala.

Ronald Koeman śladami Joachima Loewa

Zachowanie Koemana w trakcie meczu z Polską przypomina też o innym "incydencie" z udziałem niemieckiego trenera. W 2014 roku kamery nagrały ówczesnego selekcjonera reprezentacji Niemiec, Joachima Loewa. Gdy jego zawodnicy szli po mistrzostwo świata, ich trener na ławce rezerwowych drapał się po różnych częściach ciałach, wąchał palce, wkładał je do ust.

Podobne sytuacje zdarzały się mu podczas kolejnych turniejów. Trener przepraszał za swoje zachowanie i przyznał, że cierpi na nerwicę natręctw. Media pisały o tym bardzo szeroko. Tak jak obecnie o zachowaniu trenera Oranje. W sieci już zaczęto porównywać zachowanie Koemana i Loewa.

Po meczu z Polską Holendrów czeka najtrudniejsze starcie - zagrają z wicemistrzami świata Francuzami. Nasze orły poszukają okazji do zdobycia cennych punktów w meczu z Austrią. Ten mecz będzie kluczowy, jeśli chcemy marzyć o awansie do 1/8 finału.