aktualizacja

Karygodne. Tylko spójrz, co zrobił ten zawodnik

5

Do skandalicznej sytuacji doszło podczas 11. rundy Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym. Kamery telewizyjne zarejestrowały moment, w którym Mathieu van der Poel... opluł jednego z kibiców.

Mathieu van der Poel opluł kibiców (Twitter, Eurosport ES)

Mathieu van der Poel wciąż dominuje w kolarskim Pucharze Świata. W sobotę (30 grudnia) wygrał wyścig w holenderskim Hulst. Na ostatnim okrążeniu dopuścił się jednak karygodnego zachowania.

Wszystko można było zobaczyć w trakcie transmisji (zobacz nagranie w dalszej części artykułu). Zawodnik zjechał w stronę barierek, a następnie splunął w kierunku zgromadzonych przy trasie wyścigu kibiców. Został o to zapytany w wywiadzie po zakończeniu rywalizacji.

Mam dość gwizdów. Trwają one nieustannie, nawet podczas rozpoznania trasy. Lepiej zostać w domu. Mam dość. Nie mam zamiaru powtarzać tego, co krzyczeli - wyjaśnił Mathieu van der Poel.

Jak poinformował portal relevo.com, to nie pierwsza kontrowersja z jego udziałem. Przed kilkoma dniami odepchnął jednego z przeciwników.

Poszkodowanym zawodnikiem okazał się Felipe Nystrom. Kostarykańczyk przeprosił nawet za swój błąd i zajechanie drogi rywalowi. Mathieu van der Poel zbagatelizował z kolei całą sytuację.

Mathieu van der Poel wystartował dotąd w siedmiu wyścigach w tym sezonie. Wszystkie z nich wygrał. Do końca cyklu pozostało jeszcze siedem imprez. Najbliższa odbędzie się już 1 stycznia w belgijskim Baal.

Holender to jeden z bardziej utytułowanych zawodników w swojej konkurencji. Jest pięciokrotnym mistrzem świata. Cztery razy zostawał najlepszym zawodnikiem Europy. Należy dołożyć do tego jeszcze sukcesy juniorskie.

W sezonie 2017/2018 zwyciężył w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym. Na tę chwilę nie wiadomo, jakie konsekwencje spotkają 28-letniego zawodnika za sobotni incydent.