Katar rozwiązał problem przed mundialem. Zajęło kilka miesięcy

2

Przed piłkarskimi mistrzostwami świata w Katarze głośno było już m.in. o sprzedaży piwa stadionowego czy symbolach społeczności LGBT na trybunach. Tym razem Katarczycy rozwiązali kolejny problem. Chodzi o kibiców z Izraela.

Katar rozwiązał problem przed mundialem. Zajęło kilka miesięcy
Prezydent FIFA w czasie wizyty w Katarze (YouTube)

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się w listopadzie, a zakończą w grudniu 2022 roku. W eliminacjach zostali wyłonieni już prawie wszyscy uczestnicy mundialu. Będzie wśród nich reprezentacja Polski. W Katarze na pewno nie zagra Izrael. Drużyna narodowa z tego kraju nie jest wiodącą siłą w Europie. Nie oznacza to jednak, że część obywateli nie planuje wyprawy do Kataru.

Wjazd na terytorium arabskiego państwa będzie możliwy bez konieczności posiadania podwójnego obywatelstwa, niezależnie od faktu, że między państwami nie ma oficjalnie stosunków dyplomatycznych. Obywatele Izraela będą mogli wystąpić poprzez internet o "identyfikator kibica" po zakupieniu biletu na mecz. Posłuży on jako wiza wjazdowa, do rezerwacji przelotu i noclegu.

Sport ma moc zbliżania do siebie narodów i państw. Cieszę się z ważnej wiadomości sportowej oraz politycznej, która pozwala także kibicom z Izraela uczestniczyć w największym święcie piłkarskim na świecie. Wielu fanów futbolu jest dziś szczęśliwych - powiedział Hili Troper, minister sportu Izraela.
Katar jest ważnym krajem, który również przyczynia się do stabilizacji w naszym regionie świata. Mam nadzieję, że wizyta Izraelczyków w Katarze przyczyni się do wzmocnienia bliskości mieszkańców obu krajów - dodał natomiast minister obrony Benny Ganz.
Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić