o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
|

Koronawirus. To będą inne niż zwykle skoki dla Stocha i Kubackiego. Wszystko przez pandemię

6
Podziel się

Zwykle skoki narciarskie w Polsce przyciągają tłumy kibiców na trybuny. Tym razem będzie jednak inaczej. Ze względu na trudną sytuację epidemiczną w kraju, letnie mistrzostwa Polski w skokach odbędą się bez kibiców.

Koronawirus. To będą inne niż zwykle skoki dla Stocha i Kubackiego. Wszystko przez pandemię
Kamil Stoch (Getty Images)
bEqtbacB

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Jeszcze na początku września dziennie przybywało po kilkaset zakażonych. Od kilku dni liczba dziennych przypadków wynosi kilka tysięcy. W związku z tym wprowadzane są obostrzenia, które mają wypłaszczyć krzywą zachorowań.

Od soboty 10 października w całym kraju obowiązuje nakaz noszenia maseczek zarówno w przestrzeni otwartej jak i zamkniętej. Liczba kibiców na trybunach została ograniczona do 25 procent ich pojemności w strefie żółtej. Z kolei w strefie czerwonej fani w ogóle nie mogą wejść na trybuny, by oglądać zmagania sportowców.

bEqtbacD

Szczyrk, gdzie w najbliższy weekend odbędą się mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, leży w powiecie bielskim. Aktualnie ten powiat nie znajduje się w strefie czerwonej. Tym samym organizatorzy mogliby wypełnić 25 procent trybun przy skoczni.

Polski Związek Narciarski nie zdecydował się jednak na takie rozwiązanie. Organizator zawodów na kilka dni przed konkursem już ogłosił, że letnie mistrzostwa w skokach narciarskich odbędą się przy pustych trybunach. Zmagania najlepszych skoczków w Polsce: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego czy Piotra Żyły będzie można natomiast obejrzeć w TVP Sport.

bEqtbacJ

Dla polskich skoczków skakanie przy pustych trybunach u siebie będzie zapewne dziwnym obrazkiem. W Polsce, nawet na krajowe mistrzostwa, kibice tłumnie zapełniali trybuny. Tym razem uniemożliwia im to pandemia koronawirusa.

Niestety realny jest scenariusz, że taka sytuacja jak w Szczyrku powtórzy się również pod koniec listopada w Wiśle. Na skoczni im. Adama Małysza po raz czwarty z rzędu zaplanowano inaugurację PŚ w skokach. Jeśli sytuacja epidemiologiczna w Polsce się nie poprawi, być może i te zawody będą musiały odbyć się bez kibiców na trybunach.

Zanim jednak PŚ, skoczkowie powalczą o zwycięstwo na krajowym podwórku. Początek sobotniego (17.10) konkursu indywidualnego o 20:15. Niedziela (18.10) drużynówka rozpocznie się o 11:00.

Zobacz także: Żółte strefy w całej Polsce. Jakie obostrzenia obowiązują?
bEqtbade
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Biało tu
10 miesięcy temu
Skoki letnie na śniegu.
bnm
10 miesięcy temu
tak, każdy będzie skakał na swojej prywatnej skoczni
BŁAGAMOPOMOC
10 miesięcy temu
. ..Chciałabym Bardzo Przeprosić., mam nadzieję, że Nikogo Nie Urażam w ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko... Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem., . .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez Gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem.,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...Teraz jest tak, że sama często Nie Dojadam, ,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca,, Życzę Dobrej Nocy ,. Ola z Torunia. SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu: 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7, .
bEqtbadf
PrzemekŁódź
10 miesięcy temu
Koronawirusy istnieją od dawna, co powodują pytać lekarzy. covid 19 to nazwa choroby, czy istnieje? Pytać lekarzy. Maseczka POWODUJE NIEDOTLENIENIE organizmu. Jeśli jesteś zdrowy, zgodnie z ustawą NIE MUSISZ MIEĆ MASECZKI. Jeśli jesteś chory(nie mylić z zakażony bezobjawowo- zakażenie to nie choroba) lub podejrzany o zachorowanie. Choroba chyba musi mieć objawy. Pandemii nie ma. Tak to rozumiem. Płacąc gotówką wiesz lepiej ile wydałeś pieniędzy, masz większą kontrolę na wydatkami. Dystans społeczny jest wyrazem miłości. Jeśli widzisz, że ktoś się boi, załóż maseczkę, niech się przestanie bać. To, w jaki sposób przekazywane są informacje to gaslightning: forma psychologicznej manipulacji, w której osoba lub grupa osób umyślnie tworzy w osądzie ofiary wątpliwości wobec własnej pamięci czy percepcji, często wywołując u niej dysonans poznawczy i inne stany, takie jak niskie poczucie własnej wartości. Mówiąc, krótko, chcą abyście oszaleli. Dobrą obroną jest kontakt z przyrodą, humor, spacer, rozmowa z przyjacielem, słowem wszystko co jest kojarzone ze spokojem.
Suk
10 miesięcy temu
Czy to prawda że skoki będą się odbywały w trybie zdalnym?
marek
10 miesięcy temu
Jak można z powodu jakiegoś wirusa zamykać stadion na powietrzu? Myślenie jak widać nie boli.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić