MK| 
aktualizacja 

Szokujące zachowanie kierowcy. Rzucił w rywala zderzakiem i go pobił

2

Skandal na kartingowych mistrzostwach świata. Luca Corberi rzucił w rywala zderzakiem, a następnie go pobił. Dzień później 23-latek przeprosił i zapowiedział koniec kariery.

Szokujące zachowanie kierowcy. Rzucił w rywala zderzakiem i go pobił
Luca Corberi (Twitter @F1FeederSeries1)

Karygodne zachowanie Luki Corberiego. Podczas wyścigu w ramach kartingowych mistrzostw świata przedwcześnie odpadł z rywalizacji. Winił za to Paolo Ippolito.

23-latek w trakcie wyścigu rzucił w rywala fragmentem błotnika. Następnie, już w padoku, zaczął okładać Ippolito pięściami. Do akcji włączyli się mechanicy i członkowie jego ekipy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

FIA wszczęła dochodzenie w sprawie. Cobrieriemu grozi nawet dożywotnia dyskwalifikacja. Międzynarodowa Federacja była wstrząśnięta wydarzeniami, do jakich doszło na torze Lonato, należącym do... rodziny Cobrierich.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Międzynarodowa afera

Wydarzenia odbiły się szerokim echem na całym świecie. Dzień po zdarzeniu Luca Cobreri postanowił przeprosić za swoje zachowanie.

Nie jestem w stanie wyjaśnić, dlaczego zdecydowałem się na tak haniebny czyn. To jest coś, czego nigdy nie zrobiłem w mojej 15-letniej kariery i mam nadzieję, że nikt inny nie zrobi czegoś takiego w przyszłości - napisał na Facebooku.

Zawodnik sam poprosił o karę. Zaapelował do sędziów, aby odebrali mu licencję. Przekazał także, że postanowił zakończyć karierę.

Zobacz także: Żużel. Szczakiele 2020 - nagrody PGE Ekstraligi (najlepszy polski zawodnik sezonu)
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić