J.A| 

Koszmarny wypadek mistrzyni świata w kolarstwie. Pojawiło się nagranie

2

Chloe Dygert przeżyła chwilę grozy. Mistrzyni świata w kolarstwie wypadła poza bandę oddzielającą drogę od wysokiej skarpy. Amerykanka nie była w stanie opanować roweru.

Koszmarny wypadek mistrzyni świata w kolarstwie. Pojawiło się nagranie
Koszmarny wypadek mistrzyni świata w kolarstwie. To wygląda fatalnie(Photo by Tim de Waele/Getty Images) (Getty Images, Tim de Waele)

To nie są udane tygodnie dla kolarzy. Sceny mrożący krew w żyłach widok mogliśmy zaobserwować już podczas wyścigu w Polsce. Podczas 1. etapu Tour de Pologne, Holender Fabio Jakobsen doznał urazu mózgowo-czaszkowego. Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Koszmarnego wypadku byliśmy świadkami także podczas wrześniowych mistrzostw świata w kolarstwie. Na ostrym zakręcie najprawdopodobniej pękła opona i Amerykanka Chloe Dygert nie była w stanie opanować roweru. Przy ogromnej prędkości utytułowana 23-latka wypadła poza bandę oddzielającą drogę od wysokiej skarpy. 

Dygert została odwieziona do szpitala i poddana operacji. Najnowsze informacje mówią o tym, że zawodniczka może mówić o wielkim szczęściu. Ostatecznie Amerykanka miała jedynie głębokie rozcięcie uda. Nie było żadnych złamań.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Ulżyło nam, bo mogło być gorzej. Chloe jest młoda i waleczna. Z jej determinacją znów się będzie ścigać zanim się zorientujemy. Teraz chcemy, by skupiła się na wyleczeniu - powiedział dyrektor sportowy amerykańskiej federacji Jim Miller.

Chloe Dygert nie obroniła tytułu. Jest nowa mistrzyni

Anna van der Breggen wygrała pierwszą konkurencję kolarskich mistrzostw świata Imola 2020 - jazdę indywidualną na czas. Czternaste miejsce zajęła Polka Anna Plichta.

Zobacz także: Aleksander Kwaśniewski o Jarosławie Kaczyńskim: byłoby normalne, gdyby został premierem
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić