VDB| 

Legenda tenisa nie pojedzie na igrzyska. Powód poruszył fanów

13

Serena Williams podczas konferencji prasowej, przed turniejem WTA w Rzymie, zasmuciła kibiców tenisa. Legenda światowych kortów ogłosiła, że najprawdopodobniej nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Podany przez gwiazdę powód może wzruszyć.

Legenda tenisa nie pojedzie na igrzyska. Powód poruszył fanów
Serena Williams z córką. (Instagram.com)

Serena Williams od kilku sezonów już wyraźnie spuściła z tonu. Niemniej, wcześniejsze lata jej kariery zawodowej to nieustające pasmo sukcesów. Dlatego nie może dziwić, że Amerykanka jest uważana za jedną z najwybitniejszych tenisistek w historii tego sportu. W ostatnich sezonach jednak bardziej skupia się na rodzinie niż na zawodowym tenisie.

Williams od teraz odważnie wybiera imprezy, w których bierze udział. Kibice mogą ją obecnie oglądać wyłącznie na najbardziej prestiżowych zawodach. Jednak, jak się okazuje, Amerykanka pozwala sobie również na opuszczenie najpopularniejszej imprezy roku. Jak przekazała na konferencji prasowej w Rzymie, najprawdopodobniej zabraknie jej podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

Obecnie dla Amerykanki medal igrzysk olimpijskich jest mniej ważny niż czas spędzony z córką. To właśnie z tego powodu planuje odpuścić podróż do Japonii, która wiązałaby się ze specjalnym rygorem sanitarnym.

Nie spędziłam jeszcze bez niej (córki Olimpii - przyp. red) więcej niż 24 godziny, więc to już jest odpowiedź na pytanie czy wystartuje w Tokio. Jesteśmy najlepszymi przyjaciółkami - powiedziała Serena Williams.
Tak naprawdę nie myślę zbyt wiele o Tokio. Impreza miała odbyć się w zeszłym roku, teraz może będzie w tym roku. Ciągle jednak mamy pandemię i to daje wiele do myślenia. Poza tym, nieustannie jest Wielki Szlem. Tego jest po prostu za dużo - dodała Amerykanka.

W czasach, kiedy wielu sportowców goni za pieniędzmi i sukcesami, postawa Sereny Williams wydaje się być czymś nadzwyczajnym. Jednak, jak widać, legendarna tenisistka świetnie czuje się w roli matki i po prostu lubi tę rolę. Widać to zresztą po wielu wpisach w mediach społecznościowych, na których występuje z córką - Olimpią.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Mateusz Borek po gali Gromda 5. "Wychodzisz z kina lub teatru mając w głowie ostatnią scenę"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić