Szymon Michalski| 
aktualizacja 

Ostrzeżenie dla rodziców. Lekarz o zachowaniu dzieci Ronaldo

188

Cristiano Ronaldo zaszczepił w swoich dzieciach miłość do aktywności fizycznych. Ostatnio jego pociechy ćwiczyły na siłowni pod okiem Georginy Rodriguez. Uwagi do partnerki piłkarza mają jednak eksperci w tej dziedzinie.

Ostrzeżenie dla rodziców. Lekarz o zachowaniu dzieci Ronaldo
Cristiano Ronaldo / dzieci Portugalczyka na siłowni (Instagram, Cristiano Ronaldo, Georgina Rodriguez)

Cristiano Ronaldo ma piątkę dzieci. Nie jest zdziwieniem fakt, że piłkarzowi zależy na tym, by jego pociechy były aktywne fizycznie. Potwierdzają to ostatnie nagrania, jakie w mediach społecznościowych zamieściła partnerka Portugalczyka, Georgina Rodriguez.

Influencerka dodała bowiem filmiki, na których widać, jak 7-letnie bliźniaki Mateo oraz Eva Maria zaczynają naśladować swojego tatę. Chłopiec wykonywał wypady z obciążeniem, a dziewczynka ćwiczyła przysiady na specjalistycznym sprzęcie (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ).

Kilka dni po tej aktywności w austriackich mediach głos zabrał doktor Ulrike Brennan, dyrektor operacyjny ośrodka zdrowia dziecka w Szwajcarii. Choć aktywność fizyczna na pierwszy rzut oka jest krokiem godnym pochwały, to jednak znany lekarz ostrzega, że może być to zagrożenie dla zdrowia dzieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "On się pięknie uśmiechnie". Stanowcza opinia o Gregu Hancocku i jego przydatności
- Nie sądzę, aby trening z ciężarami w tak młodym wieku miał sens. Przede wszystkim dzieci powinny ćwiczyć z ciężarem własnego ciała. Organizm wciąż się rozwija w tak młodym wieku. Zbyt duże obciążenie hantlami może spowodować niewłaściwe obciążenie ciała, co może być bardzo niebezpieczne - cytuje portal Heute.

Sceptycznie nastawiony do podejścia Georginy Rodriguez do ćwiczeń z dziećmi jest Alex Utzinger, właściciel i dyrektor zarządzający Ultimate Personal Training. Uważa on, że asystować dzieciom powinny osoby, które rzeczywiście się na tym znają.

- W przypadku Georginy wygląda to jak polowanie na lajki. Nie jestem pewna, czy ma wystarczające kwalifikacje, aby trenować dzieci na siłowni - powiedział Utzinger.

Przypomnijmy, że Georgina Rodriguez jest dla bliźniaków Mateo oraz Evy Marii matką przyrodnią.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić