Najman uderza w Bońka. Chodzi o zwolnienie Jerzego Brzęczka

123

Zwolnienie Jerzego Brzęczka z posady trenera reprezentacji Polski odbiło się szerokim echem w naszym kraju. "Lepsze jest wrogiem dobrego" - napisał w mediach społecznościowych Marcin Najman.

Najman uderza w Bońka. Chodzi o zwolnienie Jerzego Brzęczka
Marcin Najman (Instagram.com)

W poniedziałek 18 stycznia z funkcją trenera reprezentacji Polski pożegnał się Jerzy Brzęczek. W samo południe miało dojść do spotkania ze Zbigniewem Bońkiem. Tam były już selekcjoner dowiedział się, że stracił pracę. Miała to być samodzielna decyzja prezesa PZPN.

Opinie po tej decyzji Zbigniewa Bońka i Polskiego Związku Piłki Nożnej były różne. Artur Wichniarek stwierdził, że "lepiej późno niż wcale", a Sebastian Mila wyjawił, że "Brzęczek się tego nie spodziewał". Tomasz Frankowski mówił zaś, że "był zawiedziony grą kadry". Kamil Kosowski uznał, że "słabo wyszło".

Kiedy emocje już nieco opadły, głos w tej kwestii zabrał Marcin Najman. Zawodnik MMA w ostatnim czasie komentował między innymi wyniki plebiscytu na najpopularniejszego sportowca minionego roku, ale także sprawy społeczne. Wypowiadał się na tematy strajków kobiet czy mechanizmu weta w Unii Europejskiej.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
"Facet wprowadza drużynę do Euro, ma zdecydowanie dodatni bilans meczów, a takie szumowiny typu Stanowski go obśmiewają. Szumowiny, których największe osiągniecie i ryzyko jakie ponieśli to jak zagrali w totolotka. Bonito (Zbigniew Boniek - przyp. red.) zrobił błąd. Lepsze jest wrogiem dobrego. Gratuluje Syna Trenerze! To zwycięstwo ważniejsze niż Mistrzostwo Świata! P.S. Niestety głupich jest więcej niż mądrych" - napisał na Instagramie.

Najman nawiązał do tego, co zrobił syn Jerzego Brzęczka, Robert. Postanowił on stanąć w obronie swojego taty. "Wiem, że zawsze prosiłeś, abym nic nie komentował, nie pisał i tak zwykle było. Jesteś niezwykle silną osobą i podziwiam cię za to. Zawsze byłeś, jesteś i będziesz dla mnie wzorem do naśladowania i najlepszym trenerem, mentorem, tatą i człowiekiem" - napisał.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: odpalił petardę w meczu o Puchar Maradony. Kapitalny gol!
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić