Artur Babicz| 
aktualizacja 

Mariusz Wach pokazał klasę. Razem z fanem walczy o jego zdrowie

3

Historia Kamila Stawiarza to ciągła walka o zdrowie. W tym nierównym pojedynku wspiera go jeden z najlepszych polskich pięściarzy XXI wieku - Mariusz Wach. Dzięki pomocy sportowca ten ma szanse na to, aby nie stracić słuchu.

Mariusz Wach pokazał klasę. Razem z fanem walczy o jego zdrowie
Mariusz Wach i Kamil Stawiarz (Facebook)

Kamil Stawiarz już od urodzenia miał ogromne problemy ze zdrowiem. Pierwsze 11 miesięcy życia spędził w szpitalu. W tym czasie lekarze aż trzykrotnie przywracali mu funkcje życiowe, a oddychać za niego musiała rurka tracheostomijna. To nie wszystko. Aby w ogóle miał szansę na wyjście do domu, jego rodzince musieli odbyć specjalistyczny kurs medyczny. Inaczej po dziś dzień byłby gościem sal chorych.

Nierówna walka o zdrowie

Te problemy jednak się nie zakończyły. Kamil Stawiarz urodził się z nieukształtowaną małżowiną uszną i brakiem przewodu słuchowego. Przebyte operacje, a było ich aż pięć, nie pomogły, a tylko pogorszyły jego stan zdrowia. Obecnie słyszy tylko w połowie i potrzebuje kosztownej operacji, aby mieć szansę na uratowanie tego zmysłu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Ludzie bywają chamscy". Były mistrz KSW ujawnia, jaką wiadomość dostał od kibicki

Rodzina chorego nie może pozwolić sobie na ten ogromny wydatek. Jednak Kamil Stawiarz nie pozostał sam. Do walki o jego zdrowie włączyli się sportowcy, którzy wspierają jego zbiórki i aukcje. Takimi przykładami są m.in. pięściarz Rafał Jackiewicz czy piłkarka nożna Jolanta Siwińska.

Od dawna Kamila Stawiarza w tej wyczerpującej walce o zdrowie wspiera Mariusz Wach. Jeden z najlepszych polskich pięściarzy w XXI wieku oraz przede wszystkim były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej przekazał potrzebującemu fanowi liczne gadżety.

Przekazujemy koszulki oraz przede wszystkim rękawice Mariusza z jego podpisem. Wiemy, że takie rzeczy zawsze gromadzą spore sumy. Nie ograniczamy się tylko do tego, zbiórki będą przez nas wspierane w mediach społecznościowych - mówił przed rokiem Michał Olżyński, menadżer Mariusza Wacha w rozmowie z WP SportoweFakty.

Inspirujące spotkanie z idolem

To jednak nie wszystko. Mariusz Wach postanowił również osobiście spotkać się z potrzebującym fanem. Kamil Stawiarz jest pod wrażeniem spotkania ze swoim idolem.

Rozmawialiśmy z Mariuszem Wachem na różne tematy i to nie tylko te dotyczące sportu. To nie tylko świetny pięściarz, ale i super człowiek - wspomina to spotkanie Kamil Stawiarz w rozmowie z portalem o2.pl.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Aby pomóc Kamilowi Stawiarzowi w walce o zdrowie można wesprzeć jego zbiórkę na portalu siepomaga.pl. Jest ona dostępna TUTAJ.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić