aktualizacja 

Mocna krytyka wobec Polaków w sprawie Rybusa. Tym razem nie z Rosji

Maciej Rybus nie zostanie powołany w tym roku do reprezentacji Polski. Decyzja ogłoszona przez Polski Związek Piłki Nożnej odbiła się szerokim echem.

Mocna krytyka wobec Polaków w sprawie Rybusa. Tym razem nie z Rosji
Maciej Rybus w czasie treningu (Instagram, Instagram)

Zawieszenie 32-letniego obrońcy jest spowodowana jego grą w lidze rosyjskiej. Po agresji militarnej na Ukrainę, piłkarz postanowił przenieść się z Lokomotiwu Moskwa do Spartaka Moskwa. Czasu na znalezienie sobie klubu poza Rosją było sporo, ale Maciej Rybus postanowił pozostać w tym kraju.

W poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej wydał w tej sprawie komunikat:

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz po zakończonym w ubiegłym tygodniu zgrupowaniu kadry narodowej rozmawiał z przebywającym aktualnie w Polsce Maciejem Rybusem. Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie brał pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze - czytamy.

Opinia publiczna w naszym kraju jest podzielona, choć w mediach przeważają głosy poparcia wobec decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej. Sprawie przyjrzeli się między innymi Serbowie. Dziennikarz portalu kurir.rs postanowił z kolei mocno skrytykować zawieszenie Rybusa.

Jego reprezentacyjna kariera skończyła się w szalony sposób, który nie ma prawie nic wspólnego ze sportem, a wyłącznie z nienawiścią Polaków do wszystkiego, co pochodzi z Rosji, nawet jeżeli chodzi o ich rodaka - komentuje portal.
Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić