o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Piotr Bobakowski
|

Neymar zmienia sponsora. W tle umowa na kwotę 105 mln dolarów

0
Podziel się

Słynny piłkarz Paris Saint-Germain i reprezentacji Brazylii, Neymar, nie osiągnął porozumienia ws. nowego kontraktu sponsorskiego z firmą Nike. Poszło o pieniądze.

Neymar zmienia sponsora. W tle umowa na kwotę 105 mln dolarów
Neymar po latach zmienia sponsora. (Instagram)
bDpjGXYR

"Mogę potwierdzić, że Neymar nie jest już sportowcem sponsorowanym przez Nike" - napisał w oświadczeniu do mediów rzecznik amerykańskiego giganta odzieży sportowej, Josh Benedek.

Brazylijski piłkarz związał się umową sponsorską z Nike w wieku 13 lat. Firma już wtedy przewidziała, że ma do czynienia z przyszłą gwiazdą światowego sportu. Przez blisko 15 lat współpraca układała się bez zastrzeżeń, ale kilka miesięcy temu pojawiły się komplikacje.

bDpjGXYT

Brazylijski serwis informacyjny UOL ustalił, że strony nie zgodziły się co do kwoty, jakiej 28-letni Neymar zażądał za przedłużenie kontraktu. Szczegółów nie podano.

Szczegóły finansowe ostatniej umowy Neymara z Nike upubliczniła za to gazeta "Folha de Sao Paulo". Mowa o kwocie... 105 mln dolarów amerykańskich. Przedstawiciele Neymara podobno negocjują już warunki nowego kontraktu z niemiecką firmą Puma. 

bDpjGXYZ
Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Neymar trzyma formę nawet na wakacjach
bDpjGXZu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić