Reprezentant Polski w ogniu krytyki. "Podcina skrzydła drużynie"

4

Karol Linetty otrzymał powołanie od selekcjonera Fernando Santosa na najbliższe spotkania reprezentacji Polski z Czechami oraz Albanią. Pomocnik Torino przyleci do Polski w kiepskim nastroju, gdyż jego zespół wysoko przegrał w lidze (0:4), a on sam otrzymał bardzo słabe noty od włoskich dziennikarzy.

Reprezentant Polski w ogniu krytyki. "Podcina skrzydła drużynie" (GETTY, DeFodi Images)

W niedzielę na boisku włoskiej ligi spotkało się dwóch Polaków. W jedenastce Torino gra regularnie Karol Linetty, a jedną z podstawowych postaci w Napoli jest Piotr Zieliński. Ruszyli oni do walki od pierwszych minut starcia, w którym gospodarze chcieli zbliżyć się do europejskich pucharów, a goście do mistrzostwa Włoch.

Zdecydowanie lepsza okazała się drużyna SSC Napoli, która pokonała Torino aż 4:0. Dobry występ zanotował Piotr Zieliński, który potwierdził wysoką formę. Zdecydowanie gorszy humor miał z kolei Karol Linetty, który zagrał bardzo słabe spotkanie.

Karol Linetty ma tę wadę, że podcina skrzydła zespołowi w najlepszym momencie meczu. Jego wejście w zawodnika rywali Kwaracchelię było bezsensowne i niepotrzebne. Nie nadążał za zawodnikami Napoli i to było bardzo widać - podkreślał po spotkaniu włoski portal Stadionews.it.

W 54. minucie zakończył się występ Karola Linettego. Dziennikarze podkreślają, że jego zmiennik spisał się zdecydowanie lepiej niż reprezentant Polski.

W drugiej połowie wszedł Ivan Ilić za Linetty'ego. Serb dałby jeszcze więcej jakości i intensywności, gdyby został wystawiony od pierwszej minuty - podkreśla portal "Calciomercato".

Z Włoch na zgrupowanie reprezentacji

Karol Linetty oraz Piotr Zieliński zostali powołani do reprezentacji Polski przez nowego selekcjonera Fernando Santosa.

Biało-Czerwoni rywalizacje w eliminacjach do Euro 2024 rozpoczną 24 marca. Wtedy nasi piłkarze zmierzą się w Pradze z Czechami. Trzy dni później czeka ich starcie z Albanią, które odbędzie się w Warszawie na stadionie PGE Narodowym.