Niezwykła scena. Fanatyzm kibiców Szymańskiego nie zna granic

0

Sebastian Szymański i pozostali piłkarze Fenerbahce Stambuł rozegrali ostatni mecz na wyjeździe z Pendiksporem. Mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców. Ci prowadzili doping nie tylko z trybuny na stadionie, ale również z okolicznego bloku.

Niezwykła scena. Fanatyzm kibiców Szymańskiego nie zna granic
Sebastian Szymański mógł liczyć na niezwykłe wsparcie (DeFodi Images via Getty Images, Twitter, Ahmad Mora)

Pendik Stadium, gdzie gościło Fenerbahce Stambuł nie jest dużym obiektem. Według oficjalnych danych, stadion ma zaledwie 2500 miejsc siedzących. Został wybudowany w 1993 roku z myślą o wydarzeniach mniejszego kalibru niż mecz z Fenerbahce - jednym z gigantów tureckiej piłki.

W czasie niedzielnego meczu więcej było kibiców chętnych do zobaczenia meczu na żywo niż miejsc na stadionie. Problem dotknął przede wszystkim fanów Fenerbahce. Dla nich wyprawa na Pendik Stadium to drobnostka, skoro obiekt jest położony na obrzeżach Stambułu, zaledwie 30 kilometrów od centrum.

Fenerbahce opublikowało w mediach społecznościowych nagranie. Pokazuje ono, co działo się w czasie meczu w pobliżu boiska. Cześć kibiców prowadziła doping z trybuny, a część z okolicznego bloku. Fani gości zdobyli budynek mieszkalny - jeden z nich przewiesił przez okno flagę, a drugi wymachiwał flagą na kiju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Zrobiły show na środku ulicy. Kierowcy patrzyli ze zdumieniem

Atmosfera na kameralnym stadionie zrobiła się gorąca, oba zespoły mogły liczyć na wsparcie kibiców. Wszystkie dostępne miejsca na stadionie zostały wypełnione, a i blok mieszkalny mógł liczyć na wysoką frekwencję.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Sam mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla Fenerbahce. W pierwszej połowie faworyt zdobył dwa gole, a po przerwie dorzucił jeszcze trzy bramki na swoje konto. Przy dwóch trafieniach asystował Sebastian Szymański, który w tym sezonie został zawodnikiem Fenerbahce.

Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić