Obstawiasz mecze? Ksiądz z TikToka mówi, co na to Kościół

28

Ksiądz Sebastian Picur opublikował kolejne nagranie związane z mundialem 2022. Tym razem duchowny z TikToka odniósł się do zakładów bukmacherskich. Wyjaśnił, co Kościół katolicki sądzi o obstawianiu meczy.

Obstawiasz mecze? Ksiądz z TikToka mówi, co na to Kościół
Obstawiasz mecze? Ksiądz mówi, co na to Kościół (TikTok, ks. Sebastian Picur)

Od tygodnia świat żyje Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Mundial 2022 to nie tylko okazja do wielkich emocji za sprawą oglądanych meczy. Wielu kibiców próbuje zarobić na typowaniu zwycięstw i porażek swoich piłkarskich faworytów za pomocą zakładów bukmacherskich. Co na to Kościół katolicki?

Ksiądz Sebastian Picur jest kibicem i postanowił zabrać głos w sprawie typowania zakładów. Wyjaśnił, co Kościół katolicki sądzi na temat tej formy hazardu. Duchowny z TikToka nazwał rzeczy po imieniu i zacytował Katechizm Kościoła Katolickiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 350 tys. zł. Tyle zarobił Polak, nie piłkarz, na Euro2020

Obstawiasz mecze? Ksiądz z TikToka mówi, co na to Kościół

Okazuje się, że obstawianie meczy nie jest zbyt dobrze widziane przez Kościół. Ksiądz Sebastian Picur wyjaśnił, jak postrzega to Katechizm Kościoła Katolickiego. W krótkim wideo zacytował fragment wykładni doktryny wiary i zasad moralności, którymi powinni kierować się wszyscy wierzący.

Czy wiesz co jest zapisane w Katechizmie Kościoła Katolickiego na temat hazardu i zakładów? - zapytał duchowny, po czym zacytował punkt 2413. Jego treść zaczyna się od słów: - Gry hazardowe (karty itd.) bądź zakłady nie są same w sobie sprzeczne ze sprawiedliwością - czytamy. Dopiero w dalszej treści wyjaśniona jest szkodliwość zakładów i innych gier hazardowych:

Stają się moralnie nie do przyjęcia, gdy pozbawiają osobę tego, czego jej koniecznie trzeba dla zaspokojenia swoich potrzeb i potrzeb innych osób. Namiętność do gry może stać się poważnym zniewoleniem. Nieuczciwe zakłady bądź oszukiwanie w grach stanowi materię poważną, chyba że wyrządzana szkoda jest tak mała, że ten, kto ją ponosi, nie mógłby w sposób uzasadniony uznać jej za znaczącą.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić