DKP| 
aktualizacja 

Piękny gest bramkarza. Funduje budowę domu dziecka

3

Piłkarze występujący w najlepszych klubach na świecie nie narzekają na zarobki. Mogą więc spokojnie przeznaczyć pieniądze na inwestycje oraz działalność charytatywną.

Piękny gest bramkarza. Funduje budowę domu dziecka
Manuel Neuer (Instagram)

Manuel Neuer jest od lat czołowym bramkarzem na świecie. Niemiec jest filarem reprezentacji oraz Bayernu Monachium. Według niemieckich mediów rocznie zarabia około 18 milionów euro. Do tego dochodzą kontrakty reklamowe oraz ewentualne premie.

Piłkarz w 2010 roku powołał do życia fundację "Manuel Neuer Kids Foundation". Skupił się na pomocy dzieciom, założył dom dziecka w Gelsenkirchen, swoim rodzinnym mieście.

Teraz postanowił pomóc kolejnym dzieciom i przedstawił już projekt drugiej placówki. Powstaje ona w Bottrop i jej budowa dobiega już końca. To miejscowość położona tuż obok Gelsenkirchen. A fundatorem tego miejsca jest nie tylko Neuer, ale również fundacja RAG, która funkcjonuje w byłych regionach górniczych (m.in. w Zagłębiu Ruhry) skupiając się na pomocy na tych terenach.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Neuer zamieścił na Instagramie fotkę, na której widać, jak będzie wyglądać budynek, kiedy będzie już gotowy. Piłkarz bardzo się cieszy, że kolejne dzieciaki będą mogły liczyć na ciepłe posiłki, a także uczestniczyć w projektach edukacyjnych. Na planie widać też boisko do piłki nożnej oraz bieżnię lekkoatletyczną.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: fenomenalny gol w III lidze! Strzał piętką, z powietrza!
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić