Piłkarz ledwo stał na nogach. Chwile grozy w czasie meczu

6

Ta sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie. Piłkarz najpierw upadł na boisko po ciosie, a później po raz drugi, zanim został zmieniony przez trenera. Nagranie z rozgrywanego w Serbii meczu krąży po sieci. Zobaczcie, co tam się stało.

Niebezpieczna sytuacja na boisku w Serbii (YouTube)

Po wakacyjnej przerwie rozpoczyna się piłkarski sezon klubowy w Europie. Na inaugurację najsilniejszych lig na kontynencie trzeba jeszcze odrobinę poczekać, ale zespoły z PKO Ekstraklasy wrócą do walki o punkty już w przyszłym tygodniu.

W ten weekend nastąpił start rozgrywek w serbskiej elicie. Pierwszego dnia nie zagrała żadna z najbardziej utytułowanych drużyn - Crvena Zvezda czy Partizan Belgrad. Na pierwszy ogień poszły zespoły FK Vozdovac oraz Novi Pazar. Ich spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0, dzięki strzałowi Stefana Hajdina w końcówce pierwszej połowy.

Najwięcej po tym meczu mówi się o niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło jeszcze przed rozstrzygającym golem. Mitar Ergelash doznał urazu głowy i nie był w stanie pozostać na boisku nawet do przerwy.

19-letni obrońca gości próbował wygrać pojedynek w powietrzu i zgrać piłkę do kompana z zespołu. Po wyskoku otrzymał niebezpieczny cios od kapitana gospodarzy Marko Ivezicia i upadł na murawę. Młody reprezentant Serbii próbował pozostać w grze, ale po chwili upadł po raz drugi.

W tym momencie nie było już mowy o kontynuowaniu rywalizacji z graczami FK Vozdovac. Lekarze zasugerowali trenerowi Vladimirovi Gacinoviciowi, że doszło do wstrząsu mózgu i szkoleniowiec wprowadził z ławki rezerwowych Mustafę Mujezinovicia.

Sytuacja wyglądała bardzo niepokojąco. Co prawda, piłkarz zszedł z boiska z pomocą sztabowca po odzyskaniu świadomości, ale postawienie go na nogi było trudnym zadaniem. Nastolatek chwiał się i miał problem z utrzymaniem równowagi.

Mitar Ergelash grał w przeszłości także m.in. w Vojvodinie Nowy Sad. Ma na koncie już 14 meczów w młodzieżowej reprezentacji Serbii. Inauguracji nowego sezonu nie będzie wspominać dobrze, ale niebawem powinien powrócić do składu.