Szymon Michalski|

Chłopiec od piłek na ustach Anglików po tym, co zrobił wobec piłkarza

59

Do zabawnych scen doszło podczas meczu Newcastle United - West Ham United. Mohammed Kudus po strzelonej bramce chciał wykonać cieszynkę. Na przeszkodzie stanął jednak chłopiec od podawania piłek.

Newcastle United v West Ham United - Premier League NEWCASTLE UPON TYNE, ENGLAND - MARCH 30: Mohammed Kudus of West Ham United interacts with a ball person as he celebrates scoring his team's second goal during the Premier League match between Newcastle United and West Ham United at St. James Park on March 30, 2024 in Newcastle upon Tyne, England. (Photo by Stu Forster/Getty Images) Stu Forster bestof, topix (Licencjodawca, STU FORSTER)

W sobotę 30 marca odbywało się spotkanie Newcastle United z West Ham United. Po pełnym emocji i dramaturgii meczu z trzech punktów mogli cieszyć się gospodarze, którzy wygrali 4:3.

Strzelcem jednego z goli po stronie gości był Mohammed Kudus. Ghańczyk na listę strzelców wpisał się w dziesiątej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Warte odnotowanie jest jednak także to, co wydarzyło się chwile po zdobytej bramce.

Kudus chciał bowiem wykonać znaną dla siebie cieszynkę, polegającą na tym, że zasiada na krześle po to, by... odpocząć. Podobnie chciał zachować się po strzelonym golu przeciwko Newcastle.

Mohammed Kudus musiał obejść się smakiem

By to zrobić, Kudus poprosił chłopca od podawania piłek, żeby ten wstał z krzesełka, na którym siedział. Ten, ku zdziwieniu piłkarza, zlekceważył go i odmówił oddania siedzenia. To ewidentnie podburzyło zawodnika West Hamu.

Zachowanie chłopca spotkało się z różnym odbiorem ze strony zgromadzonych na stadionie kibiców West Hamu. "Maksymalny szacunek dla chłopca od podawania piłek z Newcastle za to, że odmówił udostępnienia swojego miejsca Mohammedowi Kudusowi przy jego cieszynce" - rzucił jeden z kibiców, którego cytuje portal thesun.co.uk. Inni kibice potępili takie zachowanie.

Wobec tego, że chłopiec od podawania piłek nie ustąpił Kudusowi, piłkarz musiał sobie poradzić w inny sposób. Ghańczyk zamiast na krześle, usiadł na tablicach reklamowych (zobacz na końcu artykułu).

Dodajmy, że ostatecznie Kudus jak i cała drużyna nie mieli powodów do zadowolenia. Do 77. minut West Ham prowadził 3:1, jednak w 13 minut goście stracili aż trzy gole i musieli pogodzić się z porażką.

Po sobotnim spotkaniu West Ham United plasował się na siódmej pozycji w tabeli Premier League. Z kolei Newcastle United znajduje się tuż za plecami drużyny Łukasza Fabiańskiego.