aktualizacja 

Po mundialu tylko rdzewiały. Wysłali je do Turcji

7

Wskutek trzęsienia ziemi, które nawiedziło na początku lutego Turcję i Syrię, zginęło ponad 50 tys. osób. Wiele osób jest pozbawionych dachu nad głową. Z pomocą ruszył cały świat, również Katar, który wysyła specjalne kontenery. Jeszcze dwa miesiące temu mieszkali w nich kibice podczas mistrzostw świata 2022. Pierwsze prowizoryczne domki mają dopłynąć do Turcji 3 marca.

Po mundialu tylko rdzewiały. Wysłali je do Turcji
Katar pomaga po trzęsieniu ziemi. Kontenery płyną do Turcji (PAP, YouTube)

Podczas mundialu w Katarze brakowało miejsc hotelowych dla fanów z całego świata, dlatego przygotowano dla kibiców wioskę Zafaran, która niemal w całości składała się z kontenerów i oferowała dwuosobowe sypialnie. Gospodarze zachwalali wioskę, w której znajdowały się nie tylko pokoje, ale i cały szereg udogodnień, mających uprzyjemnić pobyt w Katarze.

Wynajęcie jednego takiego kontenerowego domku kosztowało kibiców 175 funtów za noc. Po mundialu w Katarze obiekty były puste, jednak wymyślono, jak je wykorzystać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Anita Włodarczyk i piłka nożna? No, no - zdziwicie się!

Kolorowe kontenery są już w drodze do kraju dotkniętego trzęsieniami ziemi. Jak informuje "The Sun", Katarczycy przekazali, że zaplanowali przetransportowanie aż 10 tys. domków. W ostatnim czasie przyspieszyli realizację projektu. Pierwsza partia ma dotrzeć do Turcji 3 marca.

Tysiące ofiar trzęsienia ziemi. Turcja szuka winnych tragedii

Jak wynika z najnowszych danych przekazanych przez władze, ponad 50 tys. osób zginęło w Turcji i Syrii w wyniku trzęsienia ziemi z 6 lutego. W południowej Turcji doszło do wstrząsu o magnitudzie 7,8. Epicentra najsilniejszych trzęsień zlokalizowano w prowincjach Gaziantep i Kahramanmaras.

Tureckie władze szukają winnych tragicznych skutków trzęsienia ziemi, które nawiedziło kraj. Jak informuje CNN, aresztowano w związku z tym już prawie 200 osób, odpowiedzialnych za konstrukcje budynków, które podczas kataklizmu rozsypywały się jak domki z kart.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić